Dievčenské detské izby

Izby pre dievčatá sú často spájané hlavne s ružovou farbou, ktorú obľubuje takmer každé dievča. Najkrajšia je kombinácia ružovej s tónmi bielej, ktorá pôsobí sviežo a mladistvo. V každej dievčenskej izbe je samozrejme dôležité riešenie priestoru. Nemala by v nej chýbať veľká skriňa na šaty, písací stôl, stoličky, poličky, posteľ a nočný stolík. Všetko by malo byť riešené tak, aby sa vaša dcéra vo svojej izbe cítila naozaj príjemne. Dievčenskú izbu preto vyberajte starostlivo, aby sa hodila aj k záujmom dcéry.

Moderna fialova dievcenska izba

Dievčenská izba pre predškoláčku

Menšie deti potrebujú predovšetkým dostatok úložných priestorov, a preto sú výborným pomocníkom plastové boxy, do ktorých si dievčatá môžu bez problémov ukladať hračky. Vždy záleží aj na veku vášho dievčatka. Pokiaľ sa jedná o dieťa do doby predškolského veku, tak je určite dôležité, aby malo čo najviac priestoru na hranie. Nábytok, predovšetkým nebezpečné a ostré hrany obstarajte bezpečnostnou ochranou, aby ste predišli možnému zraneniu. Práve v tomto veku je dôležité, aby izba disponovala čo najpríjemnejšími farbami.

Dievčenská izba pre školáčku

Školáčky zaiste uvítajú lampičku, stôl, stoličku, skrátka budú potrebovať pracovné miesto. Ponechajte im priestor nielen na hranie, ale aj na školské povinnosti. V neskoršom veku bude vaša slečna potrebovať úplne inak riešenú izbu. Kúpte napríklad menšiu knižnicu kam si bude môcť ukladať svoje obľúbené knižky. Bude to pre ňu zároveň inšpiráciou, aby sa venovala čítaniu a nielen počítaču. Skvelou voľbou sú aj poličky, ktoré poskytujú priestor pre nespočetné množstvo osobných vecí a predmetov. Určite nezabudnite toaletný stolík so zrkadlom. Výzdobu stien nechajte na fantázii majiteľky izby, sama dobre vie, či sa bude dobre cítiť v miestnosti plnej plagátov či dá prednosť fotografiám svojich kamarátov.

Jednoduchosť a osvetlenie

Nekombinujte viacero štýlov dohromady a dbajte hlavne na jednoduchosť. Pozornosť venujte tiež osvetleniu izby, ktoré má vplyv na celkový vzhľad miestnosti. Množstvo a rozmiestnenie osvetlenia rozhodne dôkladne zvážte.

5/5 - (2 votes)
5/5 - (2 votes)