Detskú izbu vyberajte podľa veku dieťaťa

Detská izba je často útočiskom pre deti, takže by ste si s výberom správnej miestnosti a vhodným nábytkom mali dať naozaj záležať. Pri výbere je potrebné zohľadniť toľko faktorov, že často neviete, čo skôr riešiť. My vám však poradíme ako na to. Nábytok a iné drobnosti do detskej izby vyberajte podľa veku dieťaťa. Malé dojčatá uspokojíte závesným kolotočom nad postieľku, ale staršie batoľa už skúma svet a potrebuje iné hračky. Je to teda veľmi individuálna záležitosť. Berte do úvahy aj pohlavie vášho dieťaťa, ktoré zohľadnite vo výbere farieb.

Dievčenská detská izba

Moderné detské izby

Medzi mladými rodičmi sú čoraz viac populárne moderné detské izby, ktoré zaujmú nadčasovým štýlom. Dnes na trhu existuje mnoho moderných materiálov (ABS plast, polyetylén, polypropylén) vďaka ktorým detská izba získa moderný dizajn. Veľmi obľúbený je aj masívny nábytok, ktorý zaujme dlho životnosťou a perfektnou stabilitou. Prepojením rôznych materiálov sa v detskej izbe dá vykúzliť naozaj nespočetné množstvo variácií.

Motívy izieb pre najmenšie deti

Menšie detičky nadchne ozdobené čelo postieľky obrázkom zvieratka alebo nejakej obľúbenej rozprávkovej postavičky. Rovnaký motív sa potom hodí aj do šatníkovej skrine, na lampu alebo na malý koberec. V dnešnej dobe dokonca môžete kúpiť aj celé nábytkové zostavy, ktoré poskytnú vášmu dieťaťu presne to, čo hľadáte. Pre menšie deti je dôležité vyberať nábytok bez ostrých hrán. Zaoblenie prináša pocit istoty a bezpečia.

Detské izby pre študentov

Aj staršie deti potrebujú kvalitnú detskú izbu, aby si mohli hrať, stretávať s kamarátmi, ale zároveň na to, aby sa v nej mohli učiť a prípadne venovať svojmu koníčku. Vyberte tak svojim deťom detskú izbu, ktorá bude nielen pôsobiť príjemne, pretože v nej budú deti tráviť mnoho času.

Detský písací stôl

Pri nástupe dieťaťa do školy je ďalšia nevyhnutnosť písací stôl. Určite je lepšie vyberať z kvalitných a pevných materiálov, než dať prednosť nízkej cene. V dnešnej dobe sa dá vybrať kvalitný stôl naozaj ľahko. Veľmi pekné a dekoratívne sú stoly z masívneho dreva ako je javor alebo jaseň. Ich svetlý odtieň rozjasní celú izbu. Ako novinku odporúčame vyberať stôl s nastaviteľnou pracovnou doskou. Pracovná plocha by mala byť výškovo nastaviteľná, aby rástla s vašim dieťaťom.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)