Ako zariadiť izbu pre tínedžera?

Máte doma tínedžera a neviete si rady so zariaďovaním jeho izby? Tak práve pre vás je tento článok ako stvorený. Spísali sme pre vás niekoľko rád, na čo by ste nemali zabúdať pri zariaďovaní izby pre mladistvých.

Detská izba pre tínedžera

Deťom v dospievajúcom veku sa vkus a názory môžu častokrát meniť zo dňa na deň, a preto zariaďovanie ich izby sa môže pre vás stať poriadne náročnou úlohou.

Aj napriek tomu, že vkus sa vášmu dieťaťu môže počas dospievania zmeniť niekoľkokrát, v jeho izbe by nikdy nemalo chýbať niekoľko základných vecí, ktoré dokonca môžu vášmu dieťaťu pomáhať v rozvíjaní jeho aktivít.

Základom je pracovný stôl

Váš tínedžer je už na hranie s hračkami príliš veľký, a tak by sa základom celej izby mal stať jeho vlastný pracovný stôl, na ktorom sa môže učiť či rozvíjať sa v činnostiach, ktoré ho bavia.

V obchodoch sa najčastejšie môžete stretnúť s drevenými pracovnými stolmi, ktoré svoju funkciu rozhodne spĺňajú dokonale.

Okrem pracovného stola vám však odporúčame k nemu zakúpiť aj sadu rôznych šuflíkov, kde si bude môcť váš tínedžer odložiť učebnice či osobné veci.

Čo tak vlastný gauč?

Sedacie súpravy v detských izbách nebývajú úplnou samozrejmosťou, no myslíme si, že dospievajúci človek by vlastný gauč v izbe určite ocenil.

Pomocou sedačky totiž dokážete detskú izbu rozdeliť na akési dve zóny, pracovnú a tú oddychovú. 

Nezabudnite na doplnky

Ďalším typom nábytku a doplnkov, ktoré vaše dieťa pri zariaďovaní jeho izby určite ocení sú obrazy na stenu.

Pri výbere obrazov na stenu dbajte najmä na vkus a záľuby vášho dieťaťa, v ideálnom prípade nechajte výber na neho.

Táto rada pritom neplatí len pri výbere obrazov, ale celkovom dizajnovaní detskej izby. Ak vám totiž s jej zariaďovaním vaše dieťa pomôže, môžete si byť istý, že nebudete musieť túto izbu neustále meniť a prerábať.

Zdroj obrázku:
Africa Studio / Shutterstock.com