Dokonalá dievčenská izba

Zariadiť peknú izbu pre malú slečnu alebo dokonca dvom slečnám často nie je vôbec jednoduché. Dievčenská izba musí jednoznačne spĺňať predovšetkým jedno hlavné kritérium – musí sa páčiť. Ale ako spojiť vzhľad izby, financie a rozloženie izby do jedného pekného celku? S tým vám poradíme v tomto článku.

Moderná dievčenská izba

Pri navrhovaní dievčenského “kráľovstva” bude najdôležitejšia farebnosť. Väčšina dnešných dievčatiek má rada ružovú farbu v kombinácii s bielou či zlatou. Týmto je nastavený aj akýsi dievčenský módny trend, ktorý sa nesie už od útleho veku v týchto sladkých odtieňoch až po červený alebo fialový tón farieb.

Ružová stále kraľuje

V interiéri sme potom vďaka tejto “ružovej mánii” nútení bojovať aj s ľahkou gýčovitosť, ktorá však s vekom ustupuje a formuje sa postupne osobnosť dieťaťa. Ak sa teda pustíte do kúpi hotového nábytku v predajni, tak dajte prednosť bielemu prevedeniu laminátu a plastu, prípadne neutrálnemu svetlému drevenému dizajnu alebo najlepšie mäkkému masívnemu drevu. Farebnosť potom dodáte podlahovou krytinou, textíliami, farbou stien a nevyhnutnými doplnkami.

Vôbec nebude na škodu, ak dáte vyniknúť bodkám, kvietkom, srdiečkam a podobne. Pri variabilnom policovom systéme môžete kombinovať aj farebné dvere, a pokojne v niekoľkých odtieňoch. S tým ako vám dcéra porastie môžete dvierka alebo len úchytky vymeniť za iné. Aj farebnosť stien sa môže počas niekoľkých rokov meniť rôznych atraktívnych tapiet, prípadne dekoratívnych samolepiacich dekorácií. Zásah bude minimálny, vizuálna zmena však bude zásadná.

Nezabúdajte na farebné textil

Veľmi dôležitým prvkom v dievčenskej izbe je bezpochyby textil. Záclona, ​​okenné závesy, závoj nad lôžkom a lôžkoviny alebo prikrývka cez pohovku a dekoračné vankúšiky a podobne – to všetko sa môže stať povestnou čerešničkou na torte, ktorú musíte pripravovať za potrebnej asistencie vašej malej slečny, ktorá bude túto izbu využívať.

S pribúdajúcim vekom potom dievčatá začnú odbúravať bábiky, volániky aj gýčovité dekorácie a dospejú ku vkusne vybavenej a vždy starostlivo udržiavanej izbe. Luster s motívom Hello Kitty vymenia za originálne a moderné lampy, pribudne aj značková stolička alebo kresielko, nástenná grafika, obraz a podobne. Izba sa postupne vekom bude meniť v študovňu, či módny salón a všetko, čím žije dnešné dospievajúce dievča.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)