Počítačové stoly

Každý, kto používa počítač pravdepodobne v minulosti riešil problém, kam ho umiestniť. Pri notebookoch sa to dá riešiť pomerne ľahko, pretože písanie s notebookom na nohách niektorým používateľom vôbec neprekáža. Ale ak vlastníte klasický desktopový počítač, tak budete musieť uvažovať o kúpe PC stolu. Klasické písacie stoly, či dokonca jedálenské stoly v extrémnych prípadoch nie sú príliš vhodné. Navyše spolu s počítačovým stolom získate aj radu “vychytávok”, ktoré Vám uľahčia prácu.

PC stolik

Stoly pre notebooky

Doba, kedy ste mohli pre vášho kompaktného miláčika zohnať maximálne klasický konferenčný stolík je preč. Ponuky sa rozširujú, dizajnéri sa hrajú s detailmi a zákazník si pomaly môže vyberať riešenie aj podľa modelu prístroja. Hlavne švédska spoločnosť IKEA, je v tomto smere veľmi starostlivá. Ponúka doslova geniálne skrinky, ktoré po otvorení vytvoria pomerne priestrannú poličku, v ktorej nájdete miesto na DVD. Po skončení práce ju môžete zatvoriť, čo Vám zásadným spôsobom šetrí miesto. Na spodnej strane je aj otvor pre kabeláž a vo vnútri je pracovná plocha pokrytá protišmykovým elastickým pásom. Aj napriek kvalitným materiálom je cena relatívne nízka a pohybuje sa okolo 50 eur.

Moderny pc stol

PC stoly

Frekventovanejšia kategória sú samozrejme klasické PC stoly. Na výber máte v podstate z dvoch typov, ktorými sa môžete pri výbere uberať. Buď pôjdete do “nudného štandardu”, čím myslím bežné rohové stoly a opozerané riešenia. Nemôžete im síce uprieť niektoré výhody ako napríklad možnosť výroby na mieru, vďaka ktorej môžete vyplniť práve prázdny roh v miestnosti. V dnešnej dobe by ale bola škoda vracať sa do minulosti, zvlášť keď je trh plný noviniek. Cena sa pri takýchto počítačových stoloch odvíja priamo od použitého materiálu, takže sa ťažko ohraničuje. Pri kúpe si dajte pozor na praktickosť. Niektorí výrobcovia sa totiž snažia použiť čo najviac poličiek a potom sa vám ľahko môže stať, že budete mať síce PC stôl s policou na tlačiareň, ale nebudete vedieť kam položiť nohy.

Pocitacovy stolik

Design pc stolov

Druhý smer pri výbere počítačových stolov je pre tých odvážnejších, ktorí chcú do svojho bytu získať pestrejší prvok po stránke designu. Menším a poväčšinou kamenným výrobcom sa neoplatí robiť tieto moderné série a preto sa pri ich hľadaní zamerajte na predajne veľkých firiem. Nemusíte sa obmedzovať po stránke materiálu, pretože môžete dostať plastové aj sklenené kreácie. Nemusíte sa samozrejme obmedzovať ani v tvaroch. Súčasným trendom je jednoduchosť a maximálna funkčnosť, takže väčšinou budú počítačové stoly skôr konštrukčne jednoduché a mohli by na Vás pôsobiť veľmi strohým dojmom. Ak to nie je váš šálka čaju, hľadajte ďalej. Určite nájdete aj prepracovanejšie zostavy, ale na tie si musíte pripraviť aj dostatok financií. PC stôl zo série sa dá kúpiť už za 30 €, ale u nízkonákladových kusov pochopiteľne cena stúpa. Podstatný vplyv ma aj materiál.

Počítačový stôl nemusí byť iba zažitým kusom dreveného nábytku. Hľadajte a skrášlite si Vašu domácnosť i po tejto stránke. V dnešnej dobe toho máte na výber naozaj veľa.

5/5 - (2 votes)
5/5 - (2 votes)