Izba pre školáka

Mnoho ľudí sa zhoduje v tom, že školák potrebuje hlavne izbu s veľkým pracovným stolom, kvalitnou stoličkou a dobrou posteľou. Spoločne s miestom na hranie tvorí táto štvorica základ dobre zariadenej študentskej izby. Základné ergonometrické požiadavky detskej izby pre školáka by ste mali zladiť s vkusom vášho dieťata. Detská izba by hlavne mala zodpovedať preferenciám a vkusu vášho syna či vašej dcéry.

Izba pre studenta

Nábytok na mieru do školskej izby

Ak nemáte ideálne podmienky a detská izba nemá pôdorys obdĺžnika, tak môžete mať problém s výberom nábytku do detskej izby pre vášho školáka či vašu školáčku. V tomto prípade môžete objednať nábytok, ktorý je vyrobený na mieru. Takýto nábytok môže poslúžiť aj ako úložný priestor a môže zároveň poslúžiť aj ako nočný stolík vzhľadom na svoju blízkosť k posteli.

Pracovný kút pre školáka či školáčku

Oproti posteli môžete umiestniť pracovný kút. Jeho základom je písací stôl, ktorý je vhodný z oboch strán zaobliť. Tým pádom vytvoríte bezpečný kus nábytku a zároveň si tak poradíte s druhým šikmým rohom. Pracovný stôl by mal byť v bezprostrednej blízkosti okna, aby naň dopadalo denné svetlo. V pracovnom kúte by nemala chýbať ani polička, či zásuvky na školské potreby. Veľmi dôležité je samozrejme aj kreslo, alebo stoličk na sedenie.

Ideálne je ak do detskej izby vyberiete nadčasový nábytok, teda taký, ktorý bude rásť s vekom dieťaťa a bude vhodný aj pre mladého pána či mladú slečnu. K obľúbeným druhom nadčasového nábytku patrí hlavne moderný nábytok z lamina či masívu.

Dekorácie do detskej izby

Detské prvky môžete doplniť samolepkami so zvieratkami, autami a bábikami, farebnými úchytkami alebo tapetami – tieto dekorácie sú ľahko vymeniteľné, a tak nábytok rastie spoločne s vašimi deťmi. A po čase tak môžte vymeniť dekorácie za viac neutrálne. Tým pádom sa izba pre školáka premení z typicky detskej izby na dievčenskú alebo chlapčenskú izbu.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)