Stolné lampy k notebooku a počítaču

Nevyhnutnou súčasťou pri práci s počítačom je správne osvetlenie pracovného priestoru, na čo poslúžia kvalitné stolové lampy. Pri kupovaní novej stolnej lampy k počítaču či notebooku, by sme sa mali predovšetkým zamerať na kvalitu, príkon a celkové výkonnostné vlastnosti. Až potom by sme mali zohľadniť dizajn, štýl a cenu.

Moderna stolna lampa

K veľmi dôležitým aspektom patrí zistenie informácií o technických parametroch výrobku, ktoré bývajú uvedené na obalovom materiáli, priloženom informačnom štítku alebo priamo na výrobku. Stolné lampy určené pre prácu s počítačom by mali byť vybavené nastaviteľným ramenom, ktoré sa bude môcť nasmerovať podľa potreby a činnosti, ktorú v danej chvíli človek vykonáva.

Dizajn stolových lámp

Na našom trhu sa nachádza niekoľko druhov stolových lámp určených k počítaču, vyberať môžeme z veľkej farebnej škály a materiálového zloženia výrobku. K nemenej dôležitým funkciám a požiadavkám na kvalitnú stolnú lampu patrí jej maximálny výkon, druh zdroja, typ závitu objímky, miera zabezpečenia proti úrazu elektrickým prúdom a stupeň izolácie.

K najobľúbenejším typom stolných lámp patria tie, ktoré môžete voľne postaviť na stôl a podľa potreby jednoducho presúvať z miesta na miesto. K ďalším typom patria lampy, ktoré sa pripevňujú k doske stola skrutkou alebo miniatúrne lampičky, ktoré sa pripevnia priamo na monitor počítača.

Stolna lampa pre notebook

Zdroj osvetlenia

Zdrojom osvetlenia pomocou stolovej lampy môže byť klasická alebo úsporná žiarovka, žiarivka alebo halogén. K najvýhodnejším osvetľovacím zdrojom pri práci s počítačom patria žiarivkové zdroje, ktoré rovnomerne osvetľujú pracovnú plochu a nevytvárajú odlesk v obrazovke monitora.

Umiestnenie stolnej lampy

Zdroj svetla vychádzajúci zo stolnej lampy by mal smerovať na pracovnú dosku stola, nie však na monitor počítača alebo notebooku. Lampa by mala byť umiestnená v pozadí počítača tak, aby nás jej svetelný zdroj neoslňoval alebo nepôsobil rušivo. V prípade, že bude stolná lampa umiestnená vedľa počítača odporúčame zakúpiť lampu s tienidlom, ktorá poskytne dostatočne veľký zdroj osvetlenia, ale neoslní nás zo žiadnej strany.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)