Kancelárske stoličky

Kancelárska stolička je najdôležitejší prvok každej modernej kancelárie. Ak sedíme na dobrej kancelárskej stoličke, tak sa v práci cítime dobre. Dlhodobé sedenie na nevhodnej kancelárskej stoličke môže privodiť aj zdravotné komplikácie. Bežné kancelárske stoličky umožňujú len nastavenie základných funkcií, ako je výška sedadla a operadla, moderné ergonomické stoličky, ktoré sú vybavené synchrónnou mechanikou však ponúkajú aj ďalšie dôležité funkcie.

Kancelarske stolicky
  • regulácia prítlaku operadla podľa váhy užívateľa
  • vystuženie operadla v oblasti bedrovej chrbtice – bedrová opierka
  • nastavenie hĺbky sedáku
  • podopretie hlavy hlavovou opierkou
  • výškové nastavenie opierok

Kritéria pre správny výber kancelárskej stoličky

Kancelárske stoličky zásadne vyberáme podľa designu a funkcií, ktoré nám kancelárske stoličky ponúkajú. Iné nároky budú na riaditeľské kancelárske kreslo, ktoré má reprezentovať, alebo kancelársku stoličku pre účtovníka. Rozhodne sa neoplatí výber uponáhľať, kancelárske stoličky treba najprv vyskúšať alebo poradiť sa s odborníkom.

Kancelarske stolicky

Kancelárske stoličky musia umožňovať tzv. dynamické sedenie – chrbát musí byť neustále v kontakte s operadlom kancelárskej stoličky a nútiť nás sedieť vzpriamene, sila operadla kancelárskej stoličky musí byť nastavená podľa váhy sediaceho. Ďalším nemenej dôležitým prvkom je vystuženie operadla stoličky v oblasti bedrových stavcov.

Moderne kancelarske stolicky
5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)