Kreslá do kancelárie

Kancelárske kreslo môžme zaradiť medzi nábytok, ktorý by mal byť predovšetkým pohodlný a šetrný k chrbtici. Keď si vezmeme samotné kancelárske kreslo a jeho využitie, tak zistíme, že tento typ kresla sa nachádza predovšetkým v rôznych firmách. Pravda je taká, že ho často nájdeme aj na verejných miestach alebo v štátnych inštitúciách.

Kancelarske kresla

Vo firmách sa kancelárske kreslo využíva najmä v miestnostiach, ktoré slúžia ako kancelárie. Spravidla sa jedná o rôzne zasadacie miestnosti ale aj miestnosti, v ktorých sídli vedenie samotnej firmy. Kancelárske kreslo však býva aj na sekretariáte firmy a často aj v počítačových miestnostiach. Keď sa zmienime o kancelárii šéfa firmy, tak tá väčšinou disponuje kancelárskym kreslom, stoličkami a aj klasickým kreslom klasickým, v ktorom si šéf tej či onej firmy hovie vo chvíľach, keď už toho všetkého má nad hlavu. Pravda je ale taká, že kancelárske kreslá často nájdeme aj v dielňach a miestach, ktoré nezodpovedajú tomuto druhu nábytku. Jedná sa väčšinou a staré kancelárske kreslo, ktoré je niekde pohodené na posedenie pri pracovných pauzách.

Kancelárske kreslá v domácnostiach

Kancelárske kreslo radíme skôr medzi bytové doplnky ako kamkoľvek inam. Tento druh nábytku totiž nájdeme len ako súčasť pracovne alebo detskéej izbičky. Pokiaľ ide o rodinu, ktorá nemá v byte príliš miesta, tak sa kancelárske kreslo nachádza i v obývacej izbe. Pravda je ale taká, že toto kreslo slúži výhradne na prácu. Odpočinkové posedenie v ňom nie je rozhodne na dennom poriadku.

Ergonomicke kancelarske kresla

Kancelárske kreslá v štátnej správe a v iných inštitúciách

Čo sa týka štátnych inštitúcií, tak na prvom mieste v použitia kancelárskych kresiel sú nepochybne úrady. Práve na úradoch hrá kancelárske kreslo doslova hlavnú úlohu. Ďalšími inštitúciami, v ktorých sa nachádzajú kancelárske kreslá, sú napríklad školy alebo rôzne zdravotnícke zariadenia.

Moderne kancelarske kreslo - biele
5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)