Postele s úložným priestorom do malej spálne

Máte malú spálňu a neviete si rady s tým, kam uschovať nepoužívanú posteľnú bielizeň alebo oblečenie? Stačí ak si zaobstaráte posteľ s úložným priestorom a hneď máte po probléme. Postele s úložným priestorom predstavujú elegantné riešenie, ktoré vám umožní účelne zariadiť aj malú spálňu. Ako podľa čoho si vybrať tú správnu posteľ?

Manželská posteľ so zásuvkami

Zásuvka alebo vyklápací rošt?

V prvom rade si treba ujasniť aký úložný priestor potrebujeme a na čo máme priestor. Tým prvým je klasická zásuvka. Jej miernou nevýhodou je predovšetkým to, že sa otvára do priestoru, takže s tým musíte pri vysúvaní počítať. Na druhú stranu je so zásuvkou oveľa jednoduchšia manipulácia nevyžadujúca prílišnú fyzickú silu. Preto ide o obľúbené riešenie nielen u manželských postelí, ale aj u tých pre deti.

Druhou variantov je vyklápací rošt. Ten sa môže vyklápať buď do strany alebo do čela postele. Aj tu by ste mali prispôsobiť umiestnenie postele, aby ste k celému mechanizmu mali dostatočne pohodlný prístup. V prípade, že si zaobstaráte manželskú posteľ s úložným priestorom, zamerajte sa na to, či sa vyklápa rošt vcelku alebo obe polovice zvlášť. A tiež na to, či je úložný priestor predelený a tvorený tak vlastne dvoma posteľami. Oplatí sa na to pamätať dopredu, aby ste neboli nepríjemne prekvapení pri uskladňovaní väčších predmetov.

Vždy si tiež skontrolujte dostatočné odvetrávanie, aby vám nezatuchli napríklad periny alebo uložené sezónne oblečenie.

Materiál postele

V obchodoch sú tieto varianty zvyčajne ponúkané z dreva. Vzhľadom k tomu, že sa s lôžkom manipuluje, tak je potrebné, aby malo dostatočne silnú konštrukciu. Najkvalitnejšia je posteľ z masívu, ktorý bez problémov odolá celé desiatky rokov.

Kvalitná manželská posteľ

Veľmi obľúbené sú aj čalúnené postele s úložným priestorom, ktoré sú populárne hlavne preto, že sa dajú kúpiť v širokej škále poťahových materiálov. A preto sa hodia prakticky do akejkoľvek spálne.