Postele z masívu

Drevo patrí k najstarším stavebným a spracovateľským materiálom, ktoré sa ľudstvo naučilo využívať vo svoj prospech. Od nepamäti sa dreviny využívajú na výrobu kuchynského riadu, príborov, hudobných nástrojov, papiera, lodí a v nespolednom rade na výrobu nábytku.

Masívna manzelska postel

Postele z masívu disponujú trvalou hodnotou, ktorá zaručuje príjemný, zdravý a kľudný spánok. Postele z kvalitných masívnych drevín disponujú celou radou predností. Patria k nim najmä dlhá životnosť, nádherná vôňa, vysoká kvalita materiálu, estetika, stabilita a pevnosť. Postele z masívu pôsobia pozitívne na psychiku človeka, prispievajú k vyváženému udržaniu vzduchovej vlhkosti, napomáhajú pohlcovať pachy a predstavujú ekologický produkt v domácnosti.

Naopak najväčším nepriateľom pre postele z masívu je zvýšená vlhkosť a nadmerne suchý vzduch, ktorý môže spôsobiť nežiaduce napučanie alebo nadmerné zmršťovanie. V niektorých prípadoch môžu tieto nežiaduce faktory vyvolať zmenu farby. Masívne manželské postele sa vyrábajú v rôznych materiálových kombináciách v spojení s drevotrieskou, laminom či kovom.

Popri rustikálnych a vidiecky pôsobiacich posteliach nájdeme v základnej ponuke každého výrobcu masívne postele, ktoré disponujú jednoduchosťou, jemnými a ladnými prvkami, ktoré perfektne vyniknú v moderných interiéroch.

manzelska postel l4

Najčastejšie používané dreviny na výrobu postelí

Borovicové drevo

Najtypickejším materiálom na výrobu masívnych drevených postelí je borovica. K najväčším prednostiam borovicového dreva patrí pevnosť, pružnosť a zároveň mäkkosť. Posteľ, ktorá je vyrobená z borovice si nevyžaduje osobitnú starostlivosť a navyše Vás očarí veľmi príjemnou vôňou.

Smrekové drevo

Elegantným spálňam, ktoré sa nesú v duchu modernosti slušia postele z masívneho smreku, ktorého farba je smotanovo biela až jemne hnedastá. Typickým rysom sú výrazné letokruhy. Smrek patrí k najpoužívanejším ihličnanom, ktoré sa používajú na výrobu postelí, ale aj ostatného nábytku.

Bukové drevo

Postele z bukového dreva vynikajú najmä výnimočne kvalitným spracovaním, pevnosťou, tuhosťou a vysokou obľúbenosťou medzi zákazníkmi. Bukové postele nestrácajú na kráse ani po niekoľkých rokoch.

Postel z masivu L - 6

Povrchová úprava postelí z masívu

Povrchovou úpravou nesmú byť obmedzené prírodné vlastnosti dreva a nesmie sa zamedziť jeho priedušnosti. K základným povrchovým úpravám patrí bezfarebný alebo odtieňový lak, ktorý chráni posteľ pred nežiaducim povrchovým opotrebením alebo poškodením.

Kvalitnú povrchovú úpravu ponúka vosk, ktorý býva vyrobený na báze prírodných rastlinných zložiek. Voskovaný povrch je odolný proti vode, disponuje hodvábnou jemnosťou, je príjemný na dotyk a nezávadný k ľudskému zdraviu. Voskové nátery harmonizujú s rôznymi druhmi dreva, ktorým dodávajú individuálny vzhľad a u niektorých typov drevín zvýraznia kresbu letokruhov.

Postele z masívu patria k produktom, ktoré nachádzajú a stále budú nachádzať svoje dominantné postavenie v rade slovenských spální.

Nábytok zverejnený v tomto článku nájdete na stránke www.nabytokmirek.sk