Ako si vybrať pohovku?

Správna pohovka ponúkne pohodlie a dodá štýl obývacej izbe. Dôležitý je nielen vzhľad, ale aj materiál a prevedenie. Ak teda hľadáte vhodnú pohovku do vašej obývačky, tak ste na správnom mieste. My vám totiž poradíme aký tvar, veľkosť a materiál si na sedačku zvoliť. Pozrite si teda ponuku moderných a kvalitných pohoviek na našom webe.

Čierna kožená sedačka

Veľkosť pohovky a jej prevedenie

Pohovka alebo gauč, či sedačka je rozmerným kusom nábytku, a tak by ste si mali výber dobre premyslieť. Hlavne si premyslite to, kde bude pohovka umiestnená (roh miestnosti; orientácia voči stredu miestnosti, dverám, prípadne oknám atp.). S ohľadom na to je potom dobré vyberať jej rozmery a priestorové prevedenie. Príliš veľká pohovka môže sťažiť pohyb po miestnosti, ubrať jej na vzdušnosti a zmeniť celkový dojem z izby. Pričom jednoduché nemusí byť ani jej sťahovanie.

Najčastejšie bývajú pohovky dvoj či trojmiestne. Alternatívou môže byť tiež použitie niekoľkých menších sedačiek alebo kombinácia s kreslom. Ľahko tak v obývacej izbe ohraničíte sedaciu zónu. Zároveň sa jedná o praktické riešenie aj pre prípad návštev – namiesto aby ste sedeli v rade, sadnete si naproti a lepšie na seba uvidíte. Podobne poslúži tiež rohová sedacia súprava. Ak na pohovke chcete aj spať, tak je určite vhodná rozkladacia sedačka. Praktický je hlavne úložný priestor, do ktorého môžete uskladniť lôžkoviny.

Materiály

Najčastejšie bývajú pohovky potiahnuté kožou, ekokožou, alebo textilom.

  • Koža
    Dodáva na elegancii a ľahko sa z nej odstraňujú najrôznejšie nečistoty. Koži ale neprospieva teplo, sedačka by teda nemala stáť blízko kúrenia.
  • Ekokoža
    Synteticky vyrábaná napodobenina kože. Má kratšiu životnosť, je však výrazne lacnejšia a navyše dostupná v širokej škále farebných prevedení.
  • Textil
    Je náročnejšia na údržbu. Riešením sú pohovky s vymeniteľným poťahom, ktorý môžete v prípade potreby vyprať, alebo dokonca vymeniť za nový. Existujú ale už aj sedačky so špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá zvyšuje odolnosť textílií proti poliatiu a znečisteniu.

Kde kúpiť pohovku?

V dnešnej dobe ľudia pohovky najčastejšie nakupujú vo veľkých nábytkových obchodoch ako je Decodom, Asko, Ikea, Kika, Mobelix či Jysk. Je len na vás, ktorý obchod si vyberiete. V každom z nich nájdete širokú ponuku pohoviek za nižšie i vyššie sumy. Ak chcete čosi ušetriť a nájsť najlacnejšie pohovky, tak si môžete pozrieť ponuku v porovnávačoch cien.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)