Rozkladacie kreslá do obývačky

Kreslo je úplne bežnou súčasťou domácnosti, ale kresiel, na ktorých sa môžete pohodlne natiahnuť, alebo na nich aj zdravo zaspať, až toľko nie je. Rozkladacie kreslá, ktoré sme pre vás našli, sú ale božsky pohodlné. Tak sa pohodlne usaďte a pozrite si ponuku zaujímavých rozkladacích kresiel.

Rozkladacie kreslo s úložným priestorom

Zďaleka nejde iba o kreslá, ktoré rozložíte, aby ste mohli poskytnúť nocľah vašim blízkym. Samozrejme, ak máte radi spoločnosť a máte veľa priateľov alebo veľkú rodinu, tak vám rozkladacie kreslo uľahčí život. Na rozdiel od pohovky zaberie menej miesta, a ak neprídu vaši hostia ako pár, určite ocenia spánok vo vlastnom kresle. Na trhu sú ale aj kreslá, ktoré rozložíte len preto, aby mohli byť na chvíľu pohodlnejšie a aby sa vám na nich lepšie odpočívalo s napínavú knižkou v ruke.

Kreslo v hlavnej úlohe

Trendom v zariaďovaní izieb je zaobstarať si neutrálnu pohovku a výrazné kreslo, ktoré dominuje miestnosti. Sedacie súpravy samozrejme stále zostávajú v obľube, ale pokojne sa pustite do kombinovania a prejavte svoju tvorivosť práve výberom kresla, ktoré nemusia byť ani v rovnakej farbe, ani v rovnakom materiály ako je pohovka. Dizajnéri prichádzajú s naozaj nápaditými modelmi kresiel, ale dbajú aj na maximálne pohodlie a funkčnosť. Tomu zodpovedajú aj použité materiály, ktoré sú vysoko kvalitné a majú výborné úžitkové vlastnosti. Samozrejme aj mechanizmy slúžiace na rozloženie sú sofistikované a manipulácia s kreslom je ľahká a komfortná.

Kreslo na spanie

Niektoré typy kresiel sa dajú rozložiť tak, aby vytvorili pohodlné spanie pre jedného – takzvané single sleeper. Aby bolo spanie aj zdravé, venujte pozornosť voľbe matracu. Najlepšie je zvoliť taký, ktorý je vyrobená z tzv. lenivej peny. Zaistíte si tak stály komfort, pretože pena sa vracia do svojho pôvodného tvaru. V ponuke niektorých výrobcov sú aj modely, u ktorých je cena odlišná v závislosti na kvalite výplne – hustote výplňovej peny.

Moderné rozkladacie kreslo na spanie

Záleží teda len na vás, či za rovnaký model dáte o pár stoviek eur viac a pri častejšom používaní kresla na prespávanie budete mať väčšie pohodlie a zdravší spánok. Ďalším kritériom pre výber je typ kresla. Ak potrebujete na spanie široký priestor, pretože si hlavu podkladáte pažami, bolo by pre vás lepšie zvoliť kreslo bez opierok rúk. To vám nebude brániť v pohybe počas spánku. Ovšem kreslo s opierkami je pohodlnejšie na sedenie. Môžete sa v ňom oprieť aj z boku a preniesť na podrúčky časť váhy tela.

3.7/5 - (7 votes)
3.7/5 - (7 votes)