Ako si vybrať ideálny konferenčný stolík?

Na trhu je dostupných veľa druhov konferenčných stolíkov, takže môže byť ťažké vybrať ten najvhodnejší pre váš byť. Ak si nie ste istí, kde začať, tak vám ponúkame niekoľko tipov, aby ste mali ľahšie rozhodovanie pri výbere konferenčného stolíka, ktorý sa bude hodiť do vašej obývačky.

Jednoduchý a lacný konferenčný stolík

Veľkosť konferenčného stolíka?

Konferenčný stolík by mal mať ½ až ⅓ dĺžky pohovky. Ak ide o model pohovky s leňoškou, berte do úvahy šírku sedačky bez počítania leňošky.

Výška konferenčného stolíka?

Vyhnite sa tomu, aby konferenčný stolík mal rovnakú výšku ako pohovka. Ideálne by malo byť mať o centimetrov menej.

Vzdialenosť od pohovky

Vzdialenosť medzi konferenčným stolíkom a pohovkou by mala byť z každej strany stola aspoň 40 cm. Ak nie je možné ponechať aspoň tento priestor, tak je lepšie ho nechať bez stola, aby nezasahoval do tranzitného priestoru.
V kompaktných obývacích izbách sú najlepšou možnosťou modely bočných stolíkov.

Tvar konfernečného stolíka?

  • Obĺžníkový stolík. Ak máte štandardný formát pohovky bez leňošky, tak je to dobré riešenie. Dobrá voľba to je ale aj vtedy, ak nemáte veľa miesta v sedacej časti.
  • Štvorcový stolík. Ak máte veľkú izbu s veľkou plochou v strede, tak štvrcový konferenčný stolík bude skvelá voľba.
  • Oválny stolík. Oválny model je dobrou voľbou, ak máte deti a chcete sa vyhnúť ostrým predmetom. Tiež ak má vaša izba veľa priechodov, napríklad medzi kuchyňou a balkónom.
  • Okrúhly stolík. Ak bývate v super malom priestore, kde sa počíta každý kus nábytku, potom je pre vás okrúhly stôl tou správnou voľbou. Je to tiež skvelá voľba pre kreslo alebo rohovú pohovku.
Konferenčný stolík do obývačky

Povrchová úprava konferenčného stolíka

Existuje veľká rozmanitosť pokiaľ ide o povrchovú úpravu konferenčných stolíkov. Na stolík môžeme použiť sklo, kov, akryl, drevo, plast, kameň alebo dokonca dva alebo viac z nich na jednom stole. Druh použitého materiálu nemusí byť rovnaký aký prevláda pri ostatnom nábytku v miestnosti.

  • Lak je klasika pre konferenčné stolíky. Biely lak je základný a ladí s prírodnými dekoráciami, kontrastuje s drevom.
  • Lesklý lak je najmodernejšia povrchová úprava. Farebne je ideálny na neformálne dekorácie.
  • Drevo má dodá obývačke teplo, vďaka čomu je priestor príjemnejší. Kombinuje sa s akýmkoľvek typom dekorácie, od najneutrálnejšej až po najfarebnejšiu.
  • Akryl je veľmi moderná možnosť. Keďže ide o moderný materiál, vytvára veľmi zaujímavý kontrast v klasickejších dekoráciách.
  • Porcelánové dlaždice sa spájajú so všetkými štýlmi dekorácie, a preto ponúkajú optimálnu integráciu medzi prostrediami. Vyznačuje sa dobrou odolnosťou voči poškriabaniu, teplu a škvrnám a tiež sa ľahko čistí.

Konferenčný stolík s odkladacím priestorom

Odkladacie konferenčné stolíky obsahujú police alebo zásuvky pod doskou stola. Zásuvky teda môžu byť pohodlným spôsobom ako udržať na stolíku poriadok. Taktiež sú skvelým miestom na uloženie zimnej prikrývky, časopisov a kníh alebo dokonca aj spoločenských hier. Ak teda potrebujete zväčšiť v obývačke odkladací priestor, tak určite zvážte konferenčný stolík so zásuvkami.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)