Moderné konferenčné stolíky

Moderné konferenčné stolíky dnes dotvárajú celkovú atmosféru obývačky. K sedacej súprave alebo samotným kreslám jednoznačne patrí konferenčný stolík, bez ktorého by bola obývacia izba prázdna a neosobná. Konferenčné stolíky v kombinácii so sedačkou sú srdcom obývačky, a tak nie je divu, že ich dizajn je pod prísnym drobnohľadom. Ak teda vyberáte konferenčný stolík a neviete si vybrať, tak čítajte ďalej.

Otvaraci konferencny stolik

Dizajn konferenčných stolíkov

Interiérový dizajn so sebou prináša prísne kritériá, podľa ktorých sa riadi štýlové aj materiálové prevedenie konferenčných stolíkov. Zabúdať nesmieme ani tvarové vyhotovenie, ktorého rozmanitá škála nám dovoľuje ísť s dobou. Ponuka konferenčných stolíkov podľa tvarového prevedenia je v súčasnosti veľmi pestrá a nie je problém zhotoviť tvar podľa priania zákazníka. Klasikou sú stolíky okrúhle, oválne alebo štvorcové, aktuálnym trendom sú však konferenčné stolíky rôznych atypických až abstraktných vzhľadov.

Dizajn moderných konferenčných stolíkov ponúka rôzne možnosti a funkcie využitia. Ponuka zahŕňa konferenčné stolíky rôznych veľkostí (podľa priestoru interiéru), multifunkčné konferenčné stolíky (kombinácia konferenčného a jedálenského stola), rôzne vysoké stolíky a pojazdné stolíky (na kolieskach).

Materiál a farebnosť konferenčných stolíkov

Pri výbere konferenčného stolíku hrá významnú rolu predovšetkým materiál. Pri voľbe materiálu by ste nemali hľadieť na osobný vkus, ale na schopnosti zladenia s interiérom. Obľúbené sú najmä drevené konferenčné stolíky z masívu, alebo kombinácie drevo a sklo, prípadne kov a sklo.

Čo sa týka farebného prevedenia, tak prevláda decentnosť a kombinácie maximálne dvoch rôznych farieb. Trendom sú farby výrazné, teda v prípade skleneného konferenčného stolíka nie je nutné vyberať model v čírom alebo bielom prevedení. Môžeme farebne experimentovať. Riadiť by sme sa však mali prevládajúcimi farbami existujúceho interiéru. Rozhodujúca je predovšetkým farba a štýl sedacej súpravy, ktorá by mala ísť farebne ruka v ruke s farbou konferenčného stolíka.

Konferenčný stolík zo skla

K aktuálnym trendom patrí farebné sklo, kombinácia lesklého a bieleho povrchu s prítomnosťou ďalších materiálov. Sklo je najobľúbenejším materiálom aj z hľadiska výberu zákazníkov, pretože prináša do interiéru ľahkosť, presvetlenosť a decentnosť.

Súčasným hitom sú konferenčné stolíky so sklenenou doskou zapustenou v kovovom ráme. Obľúbené sú farebné lesklé alebo matné skla, ktorá dobre vyniknú v moderných a vzdušných interiéroch.