Záhradné hojdačky: Kovové alebo drevené?

Letné slnko praje posedeniu na záhrade. A posedenie si dokonca môžete vylepšiť záhradnou hojdačkou. Záhradné hojdačky v posledných rokoch ovládli slovenské záhrady. Ale ako si vybrať tu kvalitnú záhradnú hojdačku alebo podľa čoho sa pri výbere riadiť? Ak teda uvažujete nad kúpou záhradnej hojdačky, tak si pozrite aktuálne trendy. Na našej stránke nájdete kvalitné a moderné kovové hojdačky ale aj drevené hojdačky.

Moderna kovova zahradna hojdacka

Záhradné hojdačky sú obľúbeným miestom pokoja aj zábavy. Skvele poslúžia aj miesto lavičiek či iného záhradného nábytku. Ako si však vybrať takú záhradnú hojdačku, aby bol pomer cena vs kvalita najlepší?

Záhradná hojdačka podľa ceny

Najlacnejšie hojdačky zoženiete v internetových obchodoch už okolo 50 eur. Dôležité je však podotknúť, že nie vždy tieto lacné hojdačky ponúkajú aj kvalitné posedenie prí hojdaní. V tejto cenovej relácii sú síce záhradné hojdačky vyrobené z kovu, ale kvalita materiálu sa určite nevyrovná drahším hojdačkám. Hojdačky zároveň potrebujú aj dostatočnú stabilitu, a tak na to dávajte pri kúpe pozor.

Kovové vs drevené hojdačky

Kovové hojdačky sú v dnešnej dobe najobľúbenejšie hlavne pre svoju cenu. Tu ale treba myslieť na to, že lacné kúsky nie sú až také kvalitné ako kúsky, ktoré stoja napríklad 300-400 eur. Oproti tomu kvalitné drevené hojdačky sa dajú zohnať už za 200 eur. V konečnom dôsledku môžu byť kovové hojdačky dokonca kvalitnejšie ako klasické drevené záhradné hojdačky, ale jedná sa hlavne o tie drahšie typy. Zároveň nezabúdajte na to, že drevená hojdačka na záhrade vyzerá lepšie, ale potrebuje aj väčšiu a dôkladnejšiu starostlivosť.

Náročnosť na údržbu

Pretože sú hojdačky na záhrade vo väčšine prípadov vystavené najrôznejším prírodným vplyvom, tak vyžadujú tiež pravidelnú údržbu. Všeobecne platí, že kovové hojdačky vyžadujú oveľa menej starostlivosti ako tie drevené. Tie si naopak žiadajú najrôznejšie nátery, impregnáciu či moridlá. Oba druhy hojdačiek by ste však mali chrániť pomocou krytov či prikrývok.

Dizajn sedačky

Záhradná hojdačka nielenže musí naplniť naše predstavy o kvalite a cene, navyše však musí byť pohodlná na sedenie a pekná na pohľad. A v tejto oblasti o chlp vyhrávajú drevené hojdačky. So zvyškom záhrady budú oveľa viac ladiť a tiež samy o sebe vyzerajú exkluzívne. Kovové záhradné hojdačky z vyššej cenovej triedy však ničom nezaháľajú – často totiž poskytujú dizajnérsky perfektne spracované kúsky.

Komfort pri sedení záleží hlavne od podsedáku hojdačky. Niektoré kúsky ponúkajú mäkké podsedáky, iné vsádzajú na jednoduchý a prostý vzhľad a ponúkajú iba klasické kovové či drevené plochy na sedenie.

3.7/5 - (3 votes)
3.7/5 - (3 votes)