Záhradný nábytok z umelého ratanu vás prekvapí kvalitou a farbami

Umelý ratan má oproti iným bežne používaným materiálom či klasickému prírodnému ratanu veľké množstvo výhod, preto sa v našich záhradách a terasách vyskytuje čoraz častejšie. Jeho výnimočnosť spočíva v jeho skvelých vlastnostiach, medzi ktoré patrí odolnosť, pevnosť, ale aj farebná stálosť. Stačí si už len vybrať dizajn a farbu ratanového nábytku a o skvelé leto na terase máte postarané.

Ratanové sedenie

Ratanový nábytok je extrémne odolný

Umelý ratan sa vyrába z polyetylénovej tkaniny, ktorá disponuje vysokou odolnosťou. Vďaka tomu ratanový nábytok nestráca na kvalite aj vtedy, keď teploty klesnú hlbšie pod bod mrazu alebo vystúpia nad bežný priemer. Jeho skvelou vlastnosťou je aj farebná stálosť, čo znamená, že vám nábytok nevybledne, ani keď naň bude svietiť slnko počas celého leta.
Záhradný nábytok z umelého ratanu je k dispozícii v množstve vyhotovení a farebných variantov. Vybrať vhodnú farbu nie je vždy jednoduché. Výber farby nábytku väčšinou závisí od osobných preferencií, prípadne od farby podlahy na terase a iných doplnkov. Nestarnúcim trendom sú prírodné farby, ktoré nestrácajú na svojom lesku a kvalite.
Prírodné farby môžete kombinovať s takmer každým druhom prostredia, preto sa nemusíte báť, či vám bude nábytok ladiť so zvyškom prostredia. Svetlé farby ratanového nábytku sa hodia k modernej terase aj ku klasickému vidieckemu štýlu. Prírodné odtiene vynikajú farebnou stálosťou, vďaka tomu vyzerá ratanový nábytok aj po rokoch ako nový.

Úložné ratanové boxy

Prírodné farby ratanového nábytku sú nadčasovým riešením

Jeden z najobľúbenejších druhov umelého ratanu je tzv. natur výplet. Pôsobí prírodným dojmom a je takmer na nerozoznanie od prírodného ratanu. Obľúbenou alternatívou je aj hnedý melír, ktorý kombinuje tmavšie farebné tóny hnedej so svetlými. Prírodné farby tiež skvele doladíte s akýmkoľvek príslušenstvom. Svoj ratanový nábytok môžete kombinovať s rôznymi dekami a vankúšmi podľa vašej chuti. V ponuke sa však stále viac objavujú ratanové sety v sivej, tmavosivej alebo hnedosivej farbe. Tento tmavší odtieň pôsobí elegantne a štýlovo a rovnako jednoducho ho dokážete skombinovať s ostatným zariadením. Skvelým doplnkom k tmavému ratanovému nábytku sú textilné podušky vo svetlých odtieňoch.

5/5 - (2 votes)
5/5 - (2 votes)