Úložný priestor v spálni

Zo všetkých miestností v byte sa dá práve spálňa veľmi ľahko využiť aj z hľadiska úložných priestorov. Obvykle do nej totiž nevpúšťate návštevy a slúži prevažne k spánku. Je tak ideálnym miestom na ukladanie väčšiny vašich vecí. Na ukladanie vecí však samozrejme potrebujete aj dostatok priestoru na uskladnenie všetkého od oblečenia, od športovej výbavy až po dokumenty.

Lacná manželská posteľ

Skrine v spálni

Základom, ktorý zrejme nechýba v žiadnej spálni, sú skrine. Do šatníkových skríň môžete okrem práve noseného oblečenia naskladať tiež sezónne oblečenie (viac priestoru môžete získať použitím vákuových vriec, ktoré sa dajú i zavesiť), alebo nevyužité predmety. Priestor pod zaveseným oblečením taktiež nemusí zostať nevyužitý. Je ideálny práve na nepotrebné predmety, ktoré sa nepoužívajú často. Spálňu bez šatníkovej skrine môžete ponechať iba vtedy, ak je v byte alebo dome iná malá miestnosť, ktorá môže slúžiť ako komora alebo šatňa.
Dnes už je tiež pomerne bežný návrat k nízkym komodám, ktoré kedysi mávali naše babičky a prababičky. Bežne môže zásuvková komoda poslúžiť výborne ako bielizník pre ukladanie spodnej bielizne, ale aj posteľného prádla alebo uterákov.

Postele s úložným priestorom

Pomerne štandardné sú aj postele, ktoré majú pod vyklápacím matracom ďalší úložný priestor. Veľa ľudí si takéto postele kupuje práve pre tento extra priestor. Nesmieme ale zabúdať na kvalitu matracov, ktorá nie je pri takýchto posteliach veľmi extrémne vysoká. Aj pod bežné postele s dreveným alebo kovovým rámom však môžete uskladňovať veci. Najmä potom v podobe priesvitných boxov, alebo špeciálnych úložných pomocníkov (vaky, kufre na topánky atď.). Takto uschované veci potom môžete zakryť pomocou prehozu cez posteľ alebo dlhého prestieradla. Klasické postele s úložným priestorom potom nebudete potrebovať. Záleží však len na vás, ktorú alternatívu si vyberiete.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)