Sprchový kút alebo vana?

Zariaďujete si novú kúpeľňu alebo alebo len plánujete rekonštrukciu kúpeľne doma či na chalupe? Potom celkom iste premýšľate nad tým, či si zadovážiť sprchovací kút, vaňu alebo oboje. Ako takmer všetko na svete, aj vaňa aj sprchový kút majú svoje výhody aj nevýhody.

Vaňa so závesom

Nad čím pri plánovaní rozmýšľať?

Je potrebné vedieť, kde sú rozvody vody a kde odpad. Výber často zužuje veľkosť miestnosti a jej členitosť. Jedným z určujúcich momentov by mala byť rozloha kúpeľne. Lebo neplatí, že kam sa zmestí sprchový kút, napcháte aj vaňu, hoci aj maličkú. V ideálnom prípade, ak vás rozmery kúpeľne nelimitujú, tak vyberte kút aj vaňu. Podľa momentálnej nálady si vyberiete, či využijete rýchlu sprchu, alebo si dáte dlhý relax vo vani. Ak ale musíte medzi oboma možnosťami voliť, tak zvážte so všetkými členmi rodiny – všetky pre a proti.

Sprchovací kút je praktický

Sprchovací kút je jednoznačne menej náročný na priestor a navyše existujú aj luxusné kúsky, ktoré svojou veľkosťou vaňu aj niekoľkonásobne tromfnú. Sprchovanie je rýchlejšie, čo znamená úsporu vody, teda peňazí a vlastne i času. Sprchovanie je navyše hygienickejšie, pretože ihneď spláchnete všetok pot a prach. K našej koži je tiež šetrnejšie. Kto z vás mal po pobyte v sprche “zvraštenú” kožu ako mávame po povaľovaní vo vani? V neposlednom rade je potrebné myslieť na členov vašej domácnosti. Pre kút by určite hlasovali ľudia starší alebo hendikepovaný. Je totiž lepšie prístupný a môžete si ho zaobstarať aj so sedadlom.

Vaňa je pohodlná

Uvoľnenie a upokojenie po únavnom dni alebo po športovaní je viac než príjemné. Dobu, po ktorú budete relaxovať vo vode prevoňanou penou, olejmi, výťažkami z bylín alebo solí si zvolíte vy a patrí len vám. V kúpeli si oddýchnete po fyzickej i psychickej stránke a ak ste sa vrátili z vonku zmrznutý, tak nie je nič krajšie ako sa ponoriť do horúceho kúpeľa. Ak máte masážnu vaňu či podložku, doprajete zároveň unavenému telu masáž a uvoľnenie. Vaňu môžete považovať aj za ozdobu kúpeľne, vyberať môžete z rôznych tvarov, dĺžok a dizajnov aj farieb. Aj vo vani sa môžete teoreticky iba sprchovať, ale na to si potrebujete zaobstarať nejakú  len je vhodné zaobstarať minimálne nejaký sprchový záves, aby vám voda nestriekala po celej kúpeľni.

Takže sprchovací kút, alebo vaňa? Je to na vás a vašich prioritách.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)