Sklenený sprchový kút do modernej kúpeľne

So súčasnými kúpeľňami sa spájajú predovšetkým slová ako elegancia, jednoduchosť, ľahká údržba a praktickosť. Aby sa všetky tieto ciele zmestili do rodinného rozpočtu, je dobré zvážiť, či skutočne potrebujete masážnu vaňu, alebo zvolíte funkčný a elegantný sprchový kút.

Sklenený sprchový kút

S konštrukciou či bez nej?

K najpodstatnejším faktorom výberu, okrem dôležitej funkčnosti, patrí celkový vzhľad sprchového kúta. Zamerajte svoju pozornosť na typ konštrukcie. Pokiaľ ste fanúšikom odľahčeného moderného dizajnu, je vaša voľba dosť jasná. Bezrámová konštrukcia zložená výlučne z bezpečnostných skiel a pántov by mala byť tým pravým. Pri takejto konštrukcii sú sklá prichytené k stene. Celá konštrukcia pôsobí odľahčeným a veľmi moderným dojmom.

Moderný vzhľad i bezchybnú funkčnosť ponúka aj konštrukcia s polovičným rámom. Vzhľadovo je stále pomerne vzdušná, chýbajú jej totiž zvislé vnútorné profily. Vďaka posuvným dverám v kúpeľni ľahko ušetríte miesto. Ak ste fanúšikom klasiky, vhodným riešením pre vás budú rámové sprchové kúty, ktoré patria k najrozšírenejšiemu typu. Sklá sú zasadené do obvodovej konštrukcie, vďaka čomu úspešne odolávajú aj trochu menej šetrnému zaobchádzaniu.

Prečo sklenený sprchový kút?

Sklo na sprchovom kúte dokáže aj v malej kúpeľni opticky zväčšiť priestor. A vďaka tomu, že svetlo sklom prechádza, priestor pôsobí vzdušnejšie a svetlejšie. Výhodou skla je aj fakt, že sa nebudete trápiť s oxidáciou či koróziou. Svoju krásu si sklenený sprchový kút dokáže udržať celé roky, samozrejme so správnou starostlivosťou. Na skle sa neusádzajú plesne či baktérie, s ktorými sa v kúpeľniach často trápime.

Výhodou je, že nemusíte zvoliť výlučne číre sklo. Má totiž mnoho druhov spracovania, vďaka čomu sa hodí do všetkých typov kúpeľní.

Foto: Bigstockphoto

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)