Čo všetko musí spĺňať moderná kúpeľňa?

Kúpeľňa patrí k miestnostiam, ktoré sa nekamarátia s vysokou vlhkosťou. Vo väčšine panelákových bytov bývajú kúpeľne s absenciou okna, čo sa odzrkadľuje aj na tvorbe plesní v škárach a na stenách. Viete ale, čo všetko musí spĺňať moderná kúpeľňa? Ak nie, my vám to prezradíme.

Moderná kúpeľňa

Musí byť vzdušná, svetlá

Kúpeľne nesmú byť príliš prepchané nábytkom. Musia byť vzdušné, svetlé, priestranné a zároveň musia poskytnúť dosť úložného priestoru na všetky hygienické pomôcky.
Pre dizajnérov je náročné práve zariaďovanie kúpeľne. Väčšina klientov má ale požiadavku, aby moderné stojace WC bolo oddelené od kúpeľne, kde je vaňa alebo sprchový kút.

Ak plánujete prerábku tejto miestnosti, určite apelujte na rozdelenie toalety od kúpeľne, a to nezávisle od toho, či bývate na byte, alebo v dome. Oceníte to nielen vy, ale aj vaši rodinní príslušníci.

Ak chcete kúpeľňu opticky zväčšiť, obklad vyberajte v svetlých farbách a uprednostňujte skôr veľkoformátové obklady. Čo sa týka farieb, uprednostnite prírodné farby – béžovú, marhuľovú, zelenú, modrú.

Nábytok musí byť dobre usporiadaný

Moderná kúpeľňa musí mať dobre rozmiestnený kúpeľňový nábytok. Všetko musí mať svoj systém, aj zariadenie kúpeľne. Ak začínate s rekonštrukciou kúpeľne, nábytok si vyberajte zo série, kde všetko perfektne k sebe hodí a nič „nekričí“. K nábytku zlaďte aj kúpeľňový rebríkový radiátor, ktorý oceníte najmä v kúpeľniach na byte. Nezaberie veľa miesta a poskytne také teplo, ako si majiteľ bude priať. Navyše je skvelým pomocníkom na odkladanie mokrých uterákov.

Nábytok by mal byť z vodeodolných materiálov. Jedným z takýchto vodeodolných materiálov sú MDF dosky, ktoré sú na slovenskom trhu najobľúbenejšie. Výhodou do menších kúpeľní je aj ponuka závesných skriniek, ktoré určite oceníte. Ušetria priestor a kúpeľňu zbytočne nezmenšia.

Moderná kúpelňa musí mať aj toto

Ak máte v kúpeľni okno, určite si zaobstarajte nové siete proti hmyzu. Farebné prevedenie rámu sieťok proti hmyzu prispôsobte farbe rámu okna.

Ak chcete mať modernú kúpeľňu, určite si vyberajte svetlý obklad a svetlú dlažbu. Ďalej nezabúdajte usporiadať nábytok tak, aby kúpeľňa nepôsobila príliš stiesnene. Ak sa dá, uprednostnite vaňu, z ktorej si pomocou vaňovej zásteny dokážete vytvoriť aj sprchový kút. V kúpeľni nenechávajte čisté uteráky a namiesto látkových koberčekov vyberajte gumené kúpeľňové predložky. Látkové by sali vlhkosť a mohli by spôsobiť vznik plesní.

5/5 - (3 votes)
5/5 - (3 votes)