Sedačka na kažodenné spanie

Rozkladacia sedačka alebo pohovka je nábytok, ktorý zvyčajne používate, keď máte doma návštevu a nemáte dostatok miesta na spanie. Síce nie je taká pohodlná ako posteľ, ale jej kvalita sa v poslednej dobe zlepšuje. Ľudia v malých bytoch ju dokonca často používajú aj na kažodenné spanie.

Moderná rozkladacia pohovka na spanie

Pohodlné sedačky na spanie

V súčasnosti existuje mnoho typov rozkladacích pohoviek, ktoré môžu vyhovovať vašim potrebám aj potrebám vašich návštev. Okrem dekoratívneho prvku, sú často aj praktické, keďže majú úložný priestor a aj oveľa pohodlnejšie ako kedysi.

Tkaniny a materiály, z ktorých sa tieto pohovky v súčasnosti vyrábajú, sú navrhnuté pre pohodlie používateľov a záreoveň šetria miesto. Majú lepšiu vnútornú štruktúru, takže váš chrbát nebude veľmi trpieť a sú tiež vybavené lepším polstrovaním ako v minulosti.

Skôr ako si do domácnosti zaobstaráte rozkladaciu sedačku, tak vy ste si mali premyslieť či ju budete používať pre seba alebo len pre svojich hostí. Závisí to od typu pohodlia, ktoré hľadáte a vašich priestrových možností.

Matrac na rozkladaciu pohovku

A ak chcete, aby ste sa vy alebo vaši hostia pohodlne vyspali na vašej rozkladacej pohovke, tak určite porozmýšľajte o zabostaraní matraca, ktorý vám výrazne zlepší spánok.

Rozkladacia sedačka na spanie

Tipy na výber ideálnej rozkladacej pohovky:

  • Farba: je veľmi dôležitá a mala byť ladiť s tónom farieb ostatného nábytku v priestore, kde bude umiestnená. Vyberajte neutrálne a teplé farby. Ak máte izbu, v ktorej prevláda biela farba, vyberte si farebnú rozkladaciu pohovku, ktorá vynikne.
  • Veľkosť pohovky: Pred kúpou rozkladacej pohovky by ste si mali zmerať priestor alebo priestory, kam sa chystáte rozkladaciu pohovku umiestniť. A samozrejme myslite aj na vašu výšku, prípadne na počet ľudí, ktorí na pohovke budú spať.
  • Miesto sa sedenie: Je dôležité, aby rozkladacia pohovka spĺňala vaše potreby z hľadiska kapacity sedenia. Ak máte doma veľa ľudí, môžete kombinovať rôzne pohovky podľa klasického vzorca 3 + 2 alebo 3 + 3.
  • Údržba pohovky: Vyberte si čalúnenie, ktoré sa ľahko čistí a ktoré môžete udržiavať ako nové vďaka jednoduchému vysávaniu alebo vlhkej handričke. Nekomplikujte si veci.
  • Kvalita nôh: Pri výbere ideálnej rozkladacej pohovky je to veľmi dôležitý detail. Súčasným trendom sú drevené nohy a tie by mali byť veľmi robustné.
  • Jednoduchý mechanizmus: Vyberte si jednoduchý mechanizmus rozkladanie aj skladanie pohovky. Možno to budete musieť používať každý deň.
5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)