Rozkladacie pohovky

Multifunkčnosť je pojem, ktorý ponúka praktické využitie jedného predmetu niekoľkými rôznymi spôsobmi. Dobrým príkladom tohto pojmu je aj rozkladacia pohovka, ktorá kombinuje posteľ aj sedací nábytok. K najväčším prednostiam rozkladacích pohoviek patrí úspora miesta, ktorú ocenia predovšetkým majitelia menších domov či bytov.

Moderna pohovka

Rozkladacia pohovka by cez deň mala poskytovať komfortné sedenie v modernom štýle a cez noc skvelé miesto kvalitného odpočinku a príjemného spánku.

Praktická rozkladacia pohovka

Pohovka je srdcom každej obývacej izby a preto by mala byť reprezentatívna, elegantná a mala by sa farebne i materiálovo hodiť k interiéru Vášho bytu.  Ak si kupujete rozkladaciu pohovku za účelom každodenného spánku, tak by ste mali staviť na kvalitu. Obstaranie takejto pohovky by ste mali vnímať ako významnú investíciu, na ktorej závisí Vaše zdravie. Ak budete chcieť ušetriť, tak sa musíte zmieriť s tým, že sa každé ráno môžete prebúdzať napr. s bolesťami chrbta.

Moderna rozkladacia pohovka

Rozkladacia pohovka by mala disponovať dostatočným a optimálnym polstrovaním, ktoré by nemalo byť ani príliš mäkké, ale ani tvrdé. Zárukou zdravého spánku je kvalitný podklad (teda časť, na ktorej je položené Vaše telo počas spánku).

Výber materiálu hrá jednu z najvýznamnejších rolí. Ak hodláte rozkladacie pohovky dennodenne používať nielen na sedenie, ale aj na spanie, tak je nevyhnutné, aby bola vyrobená z najkvalitnejších materiálov. Výber materiálu záleží na Vašom vkuse, kompatibilite so súčasným interiérom alebo finančnými možnosťami každého z Vás. Za kvalitný materiál sa považuje najmä koža alebo prírodné vlákna (bavlna, hodváb, ľan).

Pohovka na spanie

Ďalším ukazovateľom pri výbere rozkladacej pohovky by malo byť jednoduché a veľmi ľahké rozloženie, ktoré hravo zvládne aj žena. S tým súvisí aj stabilita pohovky, ktorá ide ruku v ruke s celkovou konštrukciou.

Ponuka rozkladacích pohoviek je rozmanitá

Ponuka rozkladacích pohoviek na našom trhu je nielen rozmanitá, ale tiež veľmi pestrá. Vyberať môžete z rôznych typov, štýlov, farieb, materiálov alebo dizajnového prevedenia.

Obľúbené sú najmä zaoblené tvary. Čo sa týka farieb, prevládajú odtiene prírodných farieb. Víťazí však jednoduchosť, decentnosť, strohosť – prvky, ktoré sa uplatnia vo všetkých moderných interiéroch. Ovšem vyberať môžete i zo vzorkovníka kvetinových alebo kožušinových motívov, prípadne iných farebných geometrických prvkov.