Moderné kreslá

Kreslo je malý diel interiérového vybavenia, ktorý však hrá významnú a neodmysliteľnú úlohu vo všetkých moderných a plnohodnotných domácnostiach. Či už je reč o kresle kancelárskom, masážnom, relaxačnom alebo klasickom kresle do obývačky väčšina ľudí si ho stále spája so synonymom oddychu a pohodlia.

Moderne kreslo

Pri výbere kresla by sme mali vnímať predovšetkým jeho praktickú stránku, teda technické, funkčné a ergonomické vlastnosti. Pri samotnom výbere kresla väčšinou nad zdravotným hľadiskom zvíťazí krása a štýl.

Našťastie existujú firmy, ktoré dokážu tieto dva aspekty skĺbiť do jedného a vytvoriť tak dizajnovú nádheru so všetkými “naj”. Tieto moderné kreslá potom spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na pohodlie, funkčnosť, estetickú hodnotu a nadčasový prvok.

Kreativita kombinovaná s minimalizmom

K súčasným trendom vo svete kresiel patrí minimalistické poňatie, ktoré sa nesie v duchu jemných tónov, čistých línií, prírodných materiálov a nedráždivého štýlu. Dôraz je kladený na jednoduché a elegantné línie, ktoré maximálne vyniknú v priestorovo riešených interiéroch.

Trendy v kancelárskych kreslách sú predovšetkým materiály, ktoré by mali byť nové, neopozerané, kvalitné a štýlové. Uprednostňujú sa prírodné materiály, v početnom zastúpení kože a dreva, ďalej nasleduje kov v matnej povrchovej úprave.

Moderne farebne kresla

Čo sa farieb týka, tak momentálne vedú nenápadné smotanové, krémové, tmavé odtiene hnedej – čokoládovej a farba kávy. Pre odvážnejšie a hravé interiéry sa stanú trendy výrazné bláznivé farby a kreatívne farebné kombinácie.

Moderne kresla

Kvalitný materiál poťahov

Pri výbere interiérového kresla je najdôležitejší jeho poťah, tu si môžeme vyberať spravidla medzi rôznymi materiálmi textílií alebo kožou. Hoci je koža veľmi elegantný a luxusný materiál, tak je jej údržba oproti iným textíliám dosť náročná. Textilné čalúnenie je ideálne riešenie a v súčasnosti ponúka širokú paletu farebných odtieňov, vzorov i štýlov. Trendy riešením sú snímateľné poťahy, ktoré môžete občas vyprať v práčke alebo vymeniť za nové úplne iného vzhľadu.

Dizajnové vychytávky

V poslednej dobe sa veľmi obľúbeným typom kresla stali tzv. sedacie vaky, ktoré ponúkajú príjemné posedenie či položenie v akejkoľvek polohe. Ich nesmiernou výhodou je flexibilita a mobilita, ktorá je hlavným lákadlom.