Plastový záhradný nábytok

Nie je to tak dávno, keď kopec posedení na záhradách a v pergolách zdobil biely plastový nábytok. Ten sa stal absolútnym fenoménom svojej doby a vlastnil ho takmer každý majiteľ rodinného domu so záhradkou. Mnohí z nás by si mohli myslieť, že tomuto nábytku už dávno odzvonilo a ľudia už plastový záhradný nábytok nebudú používať. Avšak ako sa zdá, tak realita bude presne opačná.

Farebne zahradne plastove stolicky

Plastový nábytok je moderný

Plastový nábytok, ktorý sa dnes dostáva na trh získal úplne iné rozmery. Už to rozhodne nie je tak, že ľudia si kupujú plastový nábytok, pretože je najlacnejší a najskladnejší. Môžeme s kľudom zabudnúť na biele strašiaky, ktoré veľmi často praskali a špina, ktorá na nich zostala usadená sa nedala umyť ani po dlhom drhnutí rôznymi druhmi kief. Dnes je doba iná a plastový nábytok je čoraz kvalitnejší a pevnejší, no hlavne výber čo sa týka farebnosti aj druhov je oveľa pestrejší.

Moderny plastovy nabytok do zahrady - stolicky a stol

Keď mu dnes zastavíme nad dôvodmi prečo ľudia dávajú prednosť plastovému záhradnému nábytku pred dreveným, tak je ich hneď niekoľko. Prvá základná výhoda plastového záhradného nábytku je bezpochyby jeho cena. Ďalšou veľkou výhodou je to, že plastový nábytok zoženiete prakticky v každej predajni, v ktorej sa predáva nábytok ako taký. Jeho dostupnosť je doslova vynikajúca.

Materiál a dizajn plastového záhradného nábytku

Veľmi zaujímavým ťahákom plastového záhradného nábytku dneška sa tiež stal pochopiteľne jeho dizajn. Plastový nábytok, ktorý sa dnes nachádza v obchodoch by sme často ani nespoznali. Veľmi často totiž imituje aj rôzne prírodné materiály. Najčastejšie sa jedná o imitáciu ratanu, teda o ratanový záhradný nábytok. Základom tohto plastového nábytku, ktorý viete prispôsobiť dokonca aj farebne sa stal pretlačovaný polyetylén.

Výhody plastového nábytku

Medzi ďalšie výhody plastového záhradného nábytku patrí pochopiteľne aj jeho nízka hmotnosť. Tá súvisí s jeho veľmi dobrou manipuláciou a skladnosťou. Nábytok je tiež veľmi odolný a je schopný bez následkov prežiť nápor vetra, dažďa a iných prírodných podmienok. Povrch plastového záhradného nábytku je dnes tiež špeciálne upravovaný a práve vďaka povrchovému poťahu je schopný odolať rôznym usadeninám a špine.

Lisovaný plastový nábytok do záhrady

Ďalším typom plastového nábytku je takzvaný lisovaný plastový nábytok. Jedná sa o taký záhradný nábytok, ktorý dnes získal prevahu na celom trhu a jeho základnou prednosťou je minimálna cena. Taká klasickú záhradnú stoličku si teda môžete kúpiť už za 5 eur.

Dnešný lisovaný plastový nábytok je vyrábaný z vylepšeného polypropylénu, ktorý vďaka rozličným prísadám získal dojem vynikajúceho materiálu. Je schopný odolať mrazu a ubráni sa aj proti extrémnemu teplu, takže nemení svoj tvar. Tento kvalitnejší plastový nábytok by ste mali veľmi dobre spoznať už podľa samotného povrchu, ktorý sa vyznačuje nepriehľadnosťou. Keď siahnete po lisovanom nábytku, ktorý má štvorcový profil, tak vedzte, že urobíte dobre, pretože sa jedná o veľmi kvalitný plastový nábytok. Nekupujte naopak plastový nábytok, ktorý sa vztyčuje profilom do písmena V, keďže ide o veľmi nestabilné sedacie súpravy, stoličky a stoly. Čo sa týka samotnej údržby plastového lisovaného nábytku, tak tá nie je nijako zložitá. Tento nábytok stačí utrieť jednoduchou vlhkou handričkou a nečistoty by mali zmiznúť.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)