Moderný nábytok do každej záhrady

Ak hľadáte moderný záhradný nábytok, tak ste na správnom mieste. Pretože u nás nájdete kvalitné záhradné stoly, stoličky, kreslá, hojdačky, lehátka, proste všetko na čom sa dobre sedí a odpočíva. Skrášlite a zútulnite si vašu záhradu pomocou moderného a konfortného záhradného nábytku. Vyberte si materiál nábytku do záhrady podľa vašich prianí, či už sa jedná o drevený, ratanový, teakový alebo dokonca plastový nábytok. Je len na vás ako sa rozhodnete.

Moderný drevený záhradný nábytok

Drevený nábytok

Dreveným nábytkom určite nič nepokazíte, obzvlášť ak máme záhradu v chatovej oblasti blízko lesa, ale to nie je podmienkou. Môžete si kúpiť drevený záhradný nábytok buď v sedliackom štýle z masívneho smrekového alebo borovicového dreva, ak chcete modernejšie poňatý záhradný nábytok z dreveného materiálu, dajte prednosť drevu tíkovému alebo nábytku z dreva merbau.

Masívny drevený nábytok

Záhradný nábytok zo smrekového alebo borovicového dreva sa vyznačuje dlhou životnosťou, ak je o neho dobre postarané. Tento druh dreveného nábytku by sme mali natierať farbou alebo lakom, aby sme predĺžili jeho životnosť. V zimnom období by sa mal uchovávať, aby vplyvom snehu a mrazu nepopraskal.

Nábytok z teakového dreva

Tento druh záhradného nábytku je vyrobený z dreva v oblasti juhovýchodnej Ázie. Drevo z teaku je ohybné, odolné proti vode a hnilobe. Uschovanie v zimnom období je samozrejmou nutnosťou.

Moderný teakový záhradný nábytok

Nábytok z dreva merbau

Drevo merbau pochádza z exotických oblastí Papauy-Novej Guiney, Filipín a Indonézie. Jeho farba je tmavo červenohnedá. Toto exotické drevo sa vyznačuje tvrdosťou a odolnosťou proti poveternostným podmienkam. Rovnako ako nábytok z teaku je patrí aj nábytok z dreva merbau k modernejším variantom záhradného posedenia.

Kovový záhradný nábytok

Kovový záhradný nábytok je tiež modernejším variantom záhradného posedenia. Jeho výhodami sú kombinovateľnosť s ratanom alebo textíliami a jeho ľahšia manipulovateľnosť oproti drevenému nábytku. Záhradnému posedeniu dodáva šmrnc moderným dizajnom.

Ratanový záhradný nábytok

Záhradný nábytok z ratanu sa pohybuje vo vyšších cenových reláciách, čiže je určený náročnejším milovníkom záhradného nábytku. Nábytok z umelého ratanu je vernou napodobeninou pravého ratanu, ktorý je, čo sa týka dizajnu, špičkou v záhradnom nábytku a jeho majitelia sú právom hrdí na komfort a eleganciu, ktorú im tento druh nábytku poskytuje.

Moderna zahradna sedacka

Plastový nábytok do záhrady

Plast patrí v dnešnej dobe k veľmi obľúbeným materiálom na výrobu moderného záhradného nábytku. Pričom je obľúbený hlavne pre svoju cenu, ale veľkú rolu hrajú aj rôzne dizajnové a farebné variácie, ktoré dokonca už vedia imitovať aj drevo. Jeho nevýhodou však občas býva odolnosť, ale aj tá sa začína výrazne zlepšovať.

Plastove stolicky - zahradny nabytok

Čo patrí do modernej záhrady?

Zatiaľ sme si vyberali záhradný nábytok ako taký, lavice, stoly, stoličky, kreslá, pre posedenie pri káve, s rodinou, s priateľmi, ale teraz sa poďme zamerať na jednotlivé súčasti moderného záhradného nábytku.

Záhradné hojdačky

Záhradné hojdačky sú väčšinou vyrábané z kovu, s polstrovaním pre mäkšie posedenie. Hojdaním si spríjemňujeme letné dni, len tak si leňošíme či odpočívame po vykonanej práci, či už na záhrade alebo v zamestnaní.

Hojdacie siete

Ak sme si na záhradnej hojdačke len tak leňošili, hojdacia sieť nás nabáda k ešte väčšiemu leňošeniu a nezriedka kedy sa nám stáva, že si v nich pospíme.

Záhradné lehátka

A do tretice príjemného leňošenia – záhradné lehátka. Tie tam sú hlavne preto, aby sme sa mohli pohodlne opaľovať na slniečku. Dnešné lehátka ponúkajú väčšie pohodlie, mnohé sú polohovacie, sú vyrábané z rôznych materiálov, s polstrovaním, ale aj bez neho. A čo vy? Aký moderný nábytok vám v záhrade nesmie chýbať?

Kde nakúpiť lacný záhradný nábytok?

Lacný a moderný záhradný nábytok nájdete napríklad v obchodoch ako Mountfield, Kika, Mobelix, Ikea, Asko ale aj v mnohých iných nábytkových obchodoch. Väčšina obchodov má samozrejme svoje vlastné letáky, kde môžete sledovať zľavy a akcie, ktoré vám cenu nábytku ešte o niečo znížia.

Moderny zahradny nabytok - Mountfield