Sťahujete sa do nového? Prinášame vám pár tipov, ako zariaďovať nové bývanie

Konečne sa vám podarilo získať nové bývanie. Ste vo svojom, nikto vám nedýcha na chrbát, beháte si v spodnom prádle po byte, kedykoľvek sa vám zachce – aj takéto sú výhody vlastného bývania. Po osamostatnení túži každý mladý človek, avšak problém je v tom, že nemá na to peniaze. Ak sa vám ale už podarilo našetriť financie potrebné na kúpu a čaká vás zariaďovanie novej domácnosti, nechajte si poradiť. Možno práve medzi našimi typmi nájdete ten, ktorý budete praktizovať aj vy.

Nábytok do spálne

Kupujte nábytok na rôznych miestach

Samozrejme, keď máte vybratý obchod, v ktorom ste spokojní so všetkým predávaným nábytkom, máte tendenciu nakupovať len tam. Nerobte to. Snažte sa kombinovať nábytky od rôznych výrobcov. V opačnom prípade vám hrozí, že vaša obývačka, spálňa alebo iná miestnosť bude vyzerať ako výstavná miestnosť z IKEY. Nábytok do spálne vyberajte u jedného výrobcu, nábytok do predsiene zase u druhého.

Miestnosti neprepĺňajte nábytkom

Prečo sa všemožne snažíte byt naplniť nábytkom čo najrýchlejšie? Nechajte si čas na vyberanie a nekupujte všetko hneď zhurta. Samozrejmosť je, aby ste ako prvé mali v byte postele, vstavané skrine a detský nábytok s veľkým úložným priestorom. Nakupujte postupne – najskôr základné veci, potom koberce, doplnky a na záver detaily ako napríklad obrazy. Nikto od vás nečaká, aby ste na druhý deň od nasťahovania mali svoje bývanie kompletne zariadené.

Využite staré veci z povaly

Vintage nábytok zažíva v poslednom období veľký boom. Ak máte u starých rodičov prastaré kúsky nábytku, skúste ich zakomponovať s novými a vytvorte si niečo netradičné. Staré plechové lampy, moderná sedačka a police nerovnomerne poukladané na stene krásne zapôsobia nielen na každého hosťa, ale aj na vás. Dokonca nebudete mať problém zohnať zachovalé bavlnené obliečky z obdobia ešte pred revolúciou, kedy ešte kvalita bola naozaj kvalitou. Ak také máte, môžete byť radi. Takúto kvalitu už nekúpite.

Všímajte si materiál nábytku

Kupujte nábytok? Určite si pri kúpe nábytku všímajte krajinu pôvodu, nakoľko lacný nábytok nemusí byť kvalitný a môže pochádzať z krajiny ako napríklad Poľsko, Čína. Drevotrieskový nábytok vám dlho nevydrží. Aj keď je lacný, investovať sa vám do neho určite neoplatí, lebo za pár rokov skôr, či neskôr budete nútení nábytok opäť meniť. Zub času sa na ňom odzrkadlí už aj po roku používania. Ak chcete trváci nábytok, potrebujete investovať. A to najlepšie do nábytku vyrobeného z dubu, buku alebo do masívneho nábytku.

5/5 - (2 votes)
5/5 - (2 votes)