Moderné závesy

Slávnostná, konzervatívna alebo rustikálna atmosféra môže zavládnuť aj u vás doma, a to len vďaka tomu najjednoduchšiemu možnému dekoratívnemu prvku – klasickým textilným závesom. Dĺžka, hustota, riasenie, farba či vzor závesov – to všetko vo výsledku zásadne ovplyvní celkový dizajn interiéru. Je to jedna z prvých vecí, ktorú si návšteva pri prehliadke vášho bytu všimne, a preto by ste mali výberu závesov venovať dostatočnú pozornosť. 

Moderné závesy

Závesy do spálne

Ekologické tkaniny ako je bambusové vlákno alebo luxusný hodváb a k tomu svetlé vzorovanie v kombinácii s priehľadnými prvkami – to je uvoľnený a svieži štýl, ktorý pristane predovšetkým závesom zdobiacim okná a sklenené balkónové dvere v interiéroch moderných spální. Ak radi dlhšie spíte, alebo pracujete na smeny, potom iste oceníte veľký výber závesov, ktoré neprepúšťajú svetlo. Na horúčavou rozpálených sídliskách tiež uvítate ich ďalšiu výhodu, a to, že ak ich necháte celý deň zatiahnuté, tak sa byt veľmi neohreje a vám bude počas parného leta doma naozaj príjemne.

Závesy do kuchyne

Súčasný dizajn závesov pre interiéry kuchýň používa napríklad aj také netypické štruktúry ako sú rôzne druhy papiera, plastu, a dokonca aj textílie vyrobené z pletených pásov nerezovej ocele. Trochu tradičnejšie a napriek tomu štýlovo vyzdobíte interiér kuchyne, ak zvolíte klasickú skladanú tkaninu – ideálne ak bude pôsobiť trochu ťažším dojmom (hustotou tkaniny). Predovšetkým v menších kuchyniach vyzerajú skutočne roztomilo krátko strihané závesy s dekoratívnym spodným lemom, ktoré kuchyniam prepožičiavajú look romantickej kaviarničky z čias našich babičiek. Moderný nádych so sebou naopak nesú potlače ako kockované a kvetinové motívy, či pruhy a geometrické obrazce.

Závesy do obývačky

Štýlovým obývačkám dominujú závesy, ktorými prestupujú farby ako je čistá – biela, teplá – béžová a doplnková – sivá. Tieto tóny, samozrejme doplnené o tradičné čierno-biele akcenty a vzorovanie sú ideálnou voľbou pre moderné interiéry obývacích izieb. Vo svojej obývačke sa nemusíte brániť ani svojmu tvorivému duchu a napr. pomocou stuhy, spony alebo len zviazaním závesu samotného do obyčajného uzla vykúzliť ojedinelé druhy riasenia, ktoré ozdobí vašu obývačku.

4/5 - (3 votes)
4/5 - (3 votes)