Moderné krby a krbové pece

Krby a krbové pece sa v poslednej dobe stávajú veľkým interierovým hitom, vyžadujú ich ľudia v domoch, ale čoraz častejšie aj v bytoch. Z hľadiska výhrevnosti sú na tom samozrejme lepšie krbové pece, ktoré spotrebujú pomerne málo paliva a majú pomerne dobrú účinnosť. Na trhu si môžete vyberať z mnohých druhov krbov, krbových pecí. Môžete si ich vybrať presne tak, aby ladili k vášmu interiéru ale hlavne, aby vyhovovali vašim potrebám.

Krbova pec

Chcete, aby vo vašej obývačke hrejivá atmosféra priamo sálala?  Potom Vás určite zaujmú kovové a mramorové kachľové pece, ak však chcete do interiéru niečo moderné a praktické, tak vyskúšajte moderné krby.

Ako sa starať o krby a krbové pece?

K tomu, aby krby alebo krbové pece fungovali čo najdlhšie samozrejme potrebujú pravidelnú údržbu a starostlivosť. Údržba sa líši od výrobcu k výrobcovi, ale v podstate postačuje odstránenie popola vždy keď to bude potrebné a samozrejme aj väčšia údržba a čistenie krbovým vysávačom raz ročne.

Vykurovanie v zime

Mnoho ľudí však už tejto dobe nemyslí len na estetickú, ale aj ekonomickú stránku krbu. Pravidelne zvyšujúce sa ceny elektrickej energie a plynu vlastne nútia rodiny premýšľať o tom ako ušetriť. A keďže je kúrenie drevom jeden z najlacnejších zdrojov energie, tak patrí medzi obľúbené varianty vykurovania domácnosti.