Moderné a kvalitné obývacie steny

Kúpa obývacej steny môže byť pomerne náročným úkonom, pretože ide o jednu z dominánt obývačky, na ktorú sa budete dlhé roky pozerať. Preto by ste mali výber naozaj dôkladne zvážiť. Zamyslite sa preto nad farbou, materiálom, ale aj veľkosťou obývacej steny.

Moderná obývacia stena

Vzhľad obývacej steny

Obývacia stena by mala vyzerať štýlovo a zodpovedať ostatnému vybaveniu v obývačke, teda napr. sedacej súprave a zároveň farbe múrov. Len tak bude pôsobiť dojmom, že do miestnosti skutočne patrí. Ak si pozriete ponuku obývacích stien, tak zistíte, že máte k dispozícii mnoho odlišných variantov. Dôkladne si teda premyslite, ako by mala vyzerať, aby presne zapadla do existujúceho vzhľadu miestnosti.

Ako materiál vybrať?

Z hľadiska vizuálnej stránky je podstatný tiež materiál, ktorý však rozhoduje aj o mohutnosti a životnosti obývacej steny. V tomto ohľade pochopiteľne záleží na tom, koľko ste ochotní minúť. Medzi lacnejšie materiály patrí napr. laminát, naopak viac bude stáť masív a ďalšie materiály. Moderným trendom je pritom kombinácia dreva s kovom (napr. s hliníkom), čo pôsobí veľmi zaujímavo. Najviac sa však predáva kombinácia dreva a skla.

Veľkosť obývacej steny

Nezabúdajte ani na rozmery. Svoju úlohu hrá hlavne to, koľko vecí chcete na obývaciu stenu umiestniť. Samozrejme je ale nutné správne zhodnotiť tiež voľný priestor v miestnosti. Príliš veľká, alebo naopak príliš malá obývacia stena totiž nebude pôsobiť práve najlepšie. V prípade väčších rozmerov navyše existuje nebezpečenstvo, že budete mať v obývacej izbe nakoniec problém s nedostatkom voľného miesta.

Kde kúpiť obývaciu stenu?

Široký výber obývacích stien nájdete vo veľkých obchodoch s nábytkom ako Ikea, Asko, Jysk, Kika, Decodom, Mobelix, Mercury Market a iných. Ak však chcete ušetriť a získať väčšiu ponuku nábytku, tak si pozrite aj eshop TempoNabytok.sk, kde nájdete stovky rôznych obývacích stien, ktoré vám dovezú až domov.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)