Kuchyňa s obývačkou – ako ju zariadiť?

Ak chcete prepojiť obývačku s kuchyňou, tak nezabúdajte na to, že nemáte dve miestnosti, ale iba jednu. Preto by mal byť nábytok v oboch častiach a celkovo interiér ladený do jednej farby a štýlu. To by nemal byť veľký problém, pretože všetci výrobcovia kuchýň ponúkajú kuchynskú linku, ale aj obývačkové sety z rovnakých materiálov. Takže stačí, keď sa pri výbere nábytku dohovoríte s výrobcom či predajcom a zladíte oba druhy nábytku.

Kuchyňa s obývačkou

Keď prepojíte tieto dva priestory, tak vznikne miesto na jedálenský stôl, ktorý by sa vám do malej kuchyne možno nezmestil. Preto by ste si mali zaobstarať klasický veľký stôl a to aj vtedy, keď máte kuchyňu s obývačkou prepojenú ostrovčekom či barovým stolom.

Nezabúdajte na hlučnosť

V prepojenej miestnosti by mal byť rovnaký typ podlahy, aby ju opticky zjednotil. Ak v kuchyni vyberiete dlažbu a v obývacej izbe laminát, tak priestor nikdy nebude vyzerať ako jedna miestnosť. Keď budete variť, tak je jasné, že pachy a vône sa budú šíriť po celej miestnosti, a preto budeme potrebovať dobrú a kvalitnú umývačku a digestor. Pri výbere zariadení do kuchyne nezabúdajte kontrolovať hlučnosť zariadení, aby ste pri varení počuli aj televízor.

Prepojené kuchyne sú ideálne pre rodiny s deťmi

Moderné prepojenie kuchyne s obývačkou je dobré pre rodiny s deťmi, ktoré majú veľa návštev. Môžete tak pripravovať jedlo za pochodu a môžete sa venovať deťom aj hosťom. Nevýhodou je, že vám každý vidí do kuchyne, čo nie je ideálne, keď nie je v kuchyni poriadok a vy finišujete, aby ste stihli nachystať pokrm včas. Preto vám odporúčame, aby ste kuchyňu navrhli tak, aby pracovná plocha zostala zakrytá, a zároveň aby ste udržali očný kontakt.

Moderná kuchyňa s obývačkou

Prepojením kuchyne s obývačkou v malom byte vznikne jedna veľká miestnosť, kde môžete uplatniť svoju tvorivosť. Zároveň správnou voľbou farby môžete miestnosť opticky zväčšiť, ale pozor na tmavé farby, ktoré miestnosť opticky zmenšujú.

3.5/5 - (2 votes)
3.5/5 - (2 votes)