Kožené sedacie súpravy (sedačky)

Dominantou každej obývačky, ak nie celého bytu, je sedacia súprava. A preto by ste mali jej výberu a následnej kúpe venovať patričnú pozornosť. Mali by ste predovšetkým sledovať či je sedenie pohodlné a či budete môcť správne relaxovať. Ďalej nezabudnite zhodnotiť kvalitu poťahu či jeho priedušnosť. Pred nákupom sedačky si určite dobre zmerajte aj priestor, ktorý na ňu máte, aby ste náhodou nekúpili príliš veľkú sedaciu súpravu.

Moderna cierna kozena sedacia suprava

Zárukou exkluzivity a zároveň aj súčasným trendom sú kožené sedacie súpravy. Tento prírodný materiál sa prispôsobuje klimatickým podmienkam v interiéri a časom dozrieva do krásy. Kožená sedacia súprava má samozrejme aj jednu zaujímavú vlastnosť – v letných dňoch na obnaženú pokožku pôsobí chladivým dojmom. Kožené sedacie súpravy sú pre mnohých symbolom luxusu, pretože bývajú o dosť drahšie ako sedačky s látkovým (textilným) poťahom. Však vyššia cena má však svoje opodstatnenie, pretože kožené sedacie súpravy poskytujú mnoho výhod a zároveň poskytujú aj dlhšiu životnosť. Kožené sedačky vydržia až 4-krát dlhšie ako látkové sedacie súpravy.

Koža je moderná

Koža zvyčajne zaujme na prvý pohľad. Je teda vhodná najmä pre tých ľudí, ktorí vyznávajú moderný puristický štýl. Sedačky bývajú jednofarebné, a preto si nemusíte lámať hlavu so vzorom, ale iba s výberom farby. Ak teda zvolíte vhodnú farbu, tak kožená sedacia súprava veľmi dobre zapadne do interiéru. Koža je tradičným materiálom, ktorý znesie akékoľvek nábytkové doplnky. Kožená sedačka sa rovnako dobre hodí do moderného aj futuristického interiéru, ale aj do izby so starožitným nábytkom. Výhodou kožených sedačiek je teda široká miera využitia do akéhokoľvek interéru.

Kožené sedačky sú však citlivé na umiestnenie v miestnosti. Trpia napríklad pod náporom priamych slnečných lúčov, a preto by sa mali umiestňovať ďalej od okna, lebo inak sa môže farebné prevedenie časom blednúť.

Farebné kožené sedačky

Zakúpenie koženej sedačky je veľká investícia. Koža pôsobí elegantne, komfortne a zmyselne. Nemusíte sa obmedzovať na klasické hnedé či čierne kožené sedacie súpravy. Dnes môžete mať sedačky v akejkoľvek farbe. V poslednej dobe sú obľúbené biele, krémové, pastelové či dokonca ružové alebo fialové sedacie súpravy.

Protipólom je tradičná hnedá, červená, šedá, čierna. Mali by ste si však uvedomiť, že o dojme z bytu rozhoduje hlavne celkové farebné riešenie miestnosti. Nepísané pravidlo hovorí, že by ste nemali kombinovať viac ako tri základné farby.

Materiál a údržba koženej sedacej súpravy

Ak máte malé deti, tak výrobcovia odporúčajú zvoliť zalakovanú, takzvane vysoko chránenú kožu. Na údržbu takto čalúnenej pohovky potom stačí voda so saponátom, ktorú potom zotriete dosucha.. Najpríjemnejšia na dotyk a najluxusnejšia je prírodná koža, ktorá je mäkká a poddajná.

Cervena kozena sedacia suprava - moderna

Dôležitou výhodou kožených sedacích súprav je bezpochyby jednoduchá údržba a čistiteľnosť. Častým omylom totiž býva názor, že drahé kožené sedacie súpravy vyžadujú používanie len drahých čističov. Namiesto toho, aby ste investovali horibilné sumy do špeciálnych a zaručených prostriedkov, použite radšej obyčajnú masť, alebo detský olejček. Aj tým najšikovnejším sa občas stane drobná nehoda, kedy práve konzumovaná pochutina priľne na sedáku sedacej súpravy. V takejto stačí zobrať suchú, prípadne navlhčenú handričku a škvrnu proste a jednoducho zotrieť.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)