Kožená sedačka

Každý z nás túži po štipke luxusu. A nie je žiadny dôvod, aby ste si ho mali odopierať! Ak je vaša existujúca sedacia súprava ošúpaná, nepohodlná a absolútne nezodpovedá moderným trendom, tak nečakajte ani minútu a pošlite ju do večných lovísk. Vaša obývačka si zaslúži niečo výnimočné. Sedačku, ktorá vám poskytne maximálny komfort a stane sa skutočnou dominantou. A my vám prezradíme, prečo by mala byť z pravej kože! Poďme sa však pozrieť aj na dôvody, vďaka ktorým je koža jasným favoritom.

Moderná kožená sedačka

Dlhá životnosť a ľahká údržba

Investícia do koženej sedacie súpravy sa jedným slovom oplatí. Kožená sedačka má oproti ostatným látkovej sedačke niekoľkonásobne dlhšiu životnosť a ak sa o ňu budete riadne starať, tak vydrží ako nová po celé desaťročia. Údržba však nie je nijako náročná a stačí, keď zo sedačky pravidelne zotrite prach vlhkou handričkou a čas od času kožu naimpregnujete (perfektné je obyčajné sadlo). Keďže koža je prírodný materiál, tak je veľmi obľúbená vďaka tomu, že si udržuje stále svoj pôvodný vzhľad. Alergici ocenia aj to, že sa v koženej sedačke sa neusadzuje prach, čo sa o textile tvrdiť nedá.

Nekonečná variabilita

Ponuka kožených sedacích súprav je neskutočne bohatá a na svoje si príde naozaj každý. Či už máte zálusk na decentnú klasiku alebo model, ktorý ide ruka v ruke s najnovšími trendmi, určite si vyberiete. Na základe dispozícií vášho interiéru môžete zvoliť subtílnejšiu sedačku, alebo naopak kolos, ktorý opticky rozdelí väčšiu miestnosť.

Farebonosť kožených sedačiek

S nedostatkom farebných kombinácií si takisto nemusíte lámať hlavu. Doby, kedy bola väčšina kožených sedačiek len v tmavých tónoch sú dávno preč. Veľmi populárne sú svieže pastelové tóny a elegantná biela. Pri výbere však zohľadnite celkovú farebnosť interiéru, aby sa sedačka s ostatnými prvkami “nebila”. Do menšej obývačky voľte skôr svetlejšie tóny.

Kde kúpiť koženú sedačku?

Pri výbere koženej sedačky často zohráva úlohu aj cena. Napriek tomu sa nesnažte za každú cenu ušetriť na úkor kvality. Radšej nakupujte u známych predajcov ako IKEA, Kika, Asko, Decodom, Mobelix, ktorý ponúkajú široký sortiment kožených sedacích súprav za dobré ceny.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)