Jedálenské stoly do modernej kuchyne

Jedálenský stôl je základom stolovania. V obývačke pri konferenčnom stolíku a krčení sa pri jedle si akurát krivíte chrbát, a preto je lepšie zaobstarať si pekný jedálenský stôl a stoličky. Vaša poloha pri jedle tak bude prirodzená a chrbát bude mať stabilnú oporu. Vaše deti tiež potrebujú vzor, a vás uvidia jesť pri stole, tak urobia to isté. Poďme sa teda pozrieť na to, aké jedálenské stoly sa dajú na našom trhu kúpiť.

Moderny cierny jedalensky stol

Jedálenský stôl podľa štýlu vašej kuchyne či jedálne

K najstarším vidieckym štýlom sa hodia masívne stoly, ktoré nie sú veľmi vysoké, ale sú široké a pevné. Výškou teda zrovna neoplývajú, ale stabilita z nich priamo srší. Je to nefalšované drevo, ktoré ich robia tým, čím sú. Pri výbere jedálenského stola nezabúdajte ani na kvalitné stoličky.

Pri kúpe jedálenského nábytku si ujasnite v akom duchu chcete vašu domácnosť. Možno dávate prednosť radšej minimalizmu či Feng Shui? Je to naozaj úplne na vás, obe štýly sú veľmi žiadané a moderné, pretože sú odľahčené. Na ich výrobu sa dokonca často nepoužíva drevo ako hlavná zložka. Je tu aj kov, akrylát, plast, polypropylén, polyetylén, atď.

Tvar stola versus praktickosť

Hranaté stoly sú štandardom, nikoho neomrzia a stále dokážu ostrými kontúrami prekvapiť. Nezaberú toľko miesta ako napríklad okrúhle jedálenské stoly. Moderné dizajny sa dnes presadzujú hlavne u stoličiek, ktorých prevedenie nepozná medze, no najčastejší je stále tvar L.

4.3/5 - (3 votes)
4.3/5 - (3 votes)