Doprajte svojmu telu pohodlný spánok

V posteli strávite tretinu života. Preto je dôležité, aby aj vaša posteľ bola pohodlná, vyrobená z kvalitných, zdravotne vyhovujúcich materiálov. Nemusí byť presne na mieru, mala by však spĺňať minimálne požiadavky na rozmery. Tie musia byť dostatočné na to, aby ste sa v nej mohli pohodlne natiahnuť a poriadne sa vyspať. Načerpať sily. Určite si neoddýchnete v posteli, ktorá je vám priúzka a prikrátka. Z ktorej vám trčia nohy a z ktorej padáte pri každom otočení sa.

Manželská posteľ

Manželská posteľ býva aspoň na začiatku každého spoločného života centrom nielen spálne, ale v podstate celého domu. Preto sú požiadavky na kvalitu materiálov, z ktorých je vyrobená, znásobené. Postele sa vyrábajú podľa viacerých kritérií. Zjednodušene sa však rozdeľujú na tri typy.

Drevené postele

Najbežnejšie manželské postele sú z vyrobené dreva. Najkvalitnejšie sú postele z masívu. Tradičný výrobok, po ktorom siahajú ľudia, majúci pozitívny vzťah k prírode. Drevo je krásny materiál. Elegantný, prívetivý, príjemný. Dobre sa opracúva, dá sa s ním pohrať. Drevené postele patria medzi dlhoročnú klasiku. I medzi nimi sa však dajú nájsť dizajnérsky prepracované kúsky. Ohúria nielen svojím vyhotovením, ale i pohodlím.

Čalúnené postele

Vďaka svojmu spôsobu vyhotovenia a použitým materiálom sú tieto postele vhodné do každej spálne. Čalúnenie sa vyrába v širokej farebnej škále. Nemusíte riešiť žiadny kompromis a čalúnenú posteľ si môžete zabezpečiť tak do klasického, ako aj do ultramoderného interiéru. Príjemným zlepšením tohto lôžka je čalúnené mäkké čelo.

Kovové postele

Nie sú vhodné pre každého, ale ak si ju už raz vyberiete, stane sa dominantným kúskom spálne. Sú určené výrazným osobnostiam. Ľuďom milujúcim dobrodružstvo a vzrušenie. Štýlové, romantické, nevšedné, trendové. Ich majiteľom dávajú pocit výnimočnosti.

Rozkladacie pohovky

Multifunkčný nábytok. Využiteľný v každom obydlí, v každej miestnosti v dome či byte. Nenáročné na priestor, ale keď treba, vedia byť veľké a pohodlné. Cez deň si na nich posedíte so svojimi priateľmi. Večer ich roztiahnete, v noci sa pohodlne vyspíte. Ráno bez problémov zbalíte. Rozkladacia pohovka je zariadenie, ktoré využijete vždy a všade.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek výrobok, pozerajte sa hlavne na kvalitu. Postele ani pohovky si nekupujete na jeden rok. Je to dlhodobá záležitosť. Budete sa s nimi deliť o priestor, tráviť s nimi množstvo času. Budete na nich oddychovať, ležať, spať. Robiť množstvo ďalších vecí. Čím kvalitnejšiu posteľ alebo pohovku si kúpite, tým viac si všetky činnosti užijete. Nadlho.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)