Detská izba pre bábätko

Zriadiť izbu pre tých najmenších, teda pre bábätká nie je práve najjednoduchšia záležitosť. Nastávajúce mamičky sa musia pripraviť na to, že ich drobček porastie ako z vody a tomu prispôsobiť aj izbičku pre bábätko. Ako by teda mala vyzerať?

Detská izba pre bábätko - chlapec

Myslite na funkčnosť a praktickosť

Pri zariaďovaní izby pre bábätko je potrebné sa zamerať nielen na praktickosť nábytku, ale tiež na farby, ktoré budú zdobiť steny a samozrejme tiež na doplnky. Práve v prvých mesiacoch svojho života sú deti veľmi vnímavé a zvedavé, takže by sa mala celková koncepcia ich izbičky prispôsobiť práve tomuto faktu.

Nábytok by mal byť v ich detskom kráľovstve predovšetkým funkčný a praktický. Detskú izbu sa neoplatí príliš dekorovať do veľmi detských motívov, lebo z tých veľmi rýchlo vyrastie. Aj nábytok bude časom nahradený iným nábytkom preto je fajn myslieť na univerzálnosť.

Postieľka a prebľovací pult

V izbičke by samozrejme nemala chýbať ani postieľka. Hitom posledných rokov sa stávajú takzvané “rastúce modely postieľok”.

Významnú úlohu hrá v detskej izbe aj prebaľovací pult. Dnes môžete kúpiť aj posuvný prebaľovcí pult na kolieskach alebo pult s rôznymi užitočnými zásuvkami.

Skriňa na oblečenie a hračky

Ako asi väčšina mamičiek vie, tak oblečenie pre bábätká treba nakupovať naozaj často. Preto by v detskej izbičke pre bábätko nemala chýbať priestranná skriňa s policami, kam všetko to oblečenie pohodlne poskladáte. Hračky môžete ukladať do vkusných drevených krabíc s odklápacím vekom alebo do textilných vreciek s priehradkami.

Úložné skrinky do detskej izby

Dekorácie zútulnia každú izbu

K nevyhnutným doplnkom detskej izby patria samozrejme nástenné dekorácie v podobe pekných samolepiek, nočných svetielok, obrázkov alebo rozprávkových postavičiek.

Pre výmaľbu stien sa odporúčajú použiť skôr pastelové farby, a to v primeranej miere. Ak zvolíte napríklad svetlo modrú, ružovou či žltú, tak určite neoľutujete.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)