Ako zariadiť kúpeľňu štýlovo a nadčasovo?

Staviate svoje nové bývanie alebo ste sa pustili do rekonštrukcie toho súčasného? Dajte si extrémne záležať na zariadení vašej kúpeľne. Ak sa vám v nej totiž niečo prestane páčiť, na rozdiel od iných miestností to len tak ľahko nezmeníte. V kúpeľni preto uplatňujte nadčasový dizajn a vyhýbajte sa módnym výstrelkom, ktoré majú tendenciu byť out už ďalšiu sezónu. Prečítajte si niekoľko tipov ako zariadiť kúpeľňu tak, aby bola štýlová a aktuálna aj o niekoľko rokov, ktoré nám pomohlo vypracovať kúpeľňové štúdio v Malackách Inštalmont.

Štýlová kúpelňa - Instalmont

Stavte na jednoduché kúpeľňové obklady v prírodných farbách

Najväčší podiel na dizajne každej kúpeľne má obklad. Aj preto buďte pri jeho výbere pozorní. Uprednostňujte jednoduché motívy na jednotlivých obkladačkách pred mierne výstrednými povrchovými aplikáciami. Zabudnite na vysoko lesklé úpravy, ale svojej kúpeľni dajte matný nádych v prevedení prírodných farieb ako sivá, piesková, hnedá, či v ich odtieňoch. Rovnako sa vyhýbajte akýmkoľvek výrazným vzorom a skôr preferujte jednoduchosť. Zákazníci dnes často volia veľkoformátové obklady, drobné štvorčekové obkladačky, prípadne ich v kúpeľniach vzájomne kombinujú.

Biela sanita v kombinácii s drevom

Vo vašej kúpeľni určite nič nepokazíte bielou sanitou. Je mierne paradoxné, že pôvodne oválne umývadlá dnes takmer úplne vytláčajú hranaté prevedenia a naopak, hranaté vane sa kvôli moderným vaniam so zaoblenými krivkami dostávajú na okraj záujmu. V súčasnosti sa upúšťa od obkladania vaní, ale tie sa nechávajú v priestore vyniknúť v ich plnej bielej kráse. Umývadlá je vhodné kombinovať s prírodnými farbami dreva, napríklad použitými na skrinke pod umývadlo, s ktorými máte záruku, že vaša kúpeľňa nevyjde z módy.

Vysoký lesk sa nenosí ani na vodovodných batériách

Trendy sa menia aj v oblasti vodovodných batérií a iných doplnkov do kúpeľne s kovovým nádychom. Ešte pred niekoľkými rokmi by ste určite do tej svojej volili vysoký kovový lesk, no dnes je všetko inak. Prím hrá opäť mat. Vďaka matným vodovodným batériám bude vaša kúpeľňa vyzerať nadčasovejšie, pohodlnejšie a zároveň sa vám výrazne uľahčí upratovanie, keďže na takejto povrchovej úprave nevidno každú kvapku. Širokú ponuku batérií nájdete aj v predajni Inštalmont, ktorá vám ponuka všetko, čo potrebujete pre kúpeľne nielen v Malackách.