Nábytok z umelého ratanu – ideálne letné posedenie aj do vašej záhrady

Leto sa už nezadržateľne blíži a s ním aj príjemné posedenia pri kávičke na čerstvom vzduchu priamo na vašej terase. No bez vhodného záhradného nábytku si takéto príjemné letné momenty nebudete môcť vychutnať naplno. Zabudnite na nevzhľadne vyzerajúce plastové stoly a stoličky, ktoré len zbytočne kazili vzhľad vašej záhrady. Hitom posledných sezón je ratanový nábytok spájajúci atraktívny dizajn, pohodlnosť a takmer bezúdržbový materiál ideálny na umiestnenie práve do exteriéru.

Sedacia súprava z umelého ratanu

Inovácia prírodného ratanu so zvýšenou odolnosťou

Ratan je exotická drevina, z ktorej sa náročným výrobným postupom získavajú jednotlivé vlákna používané na výrobu ratanového nábytku. Prírodný ratan je však relatívne málo odolný a pri neustálom umiestnení vo vonkajšom prostredí by veľmi rýchlo podliehal poškodeniam. Aj preto bol vyvinutý materiál umelý ratan spájajúci vzhľad a pohodlnosť prírodného ratanu, no zároveň líšiaci sa svojou odolnosťou. Umelý ratan je farebne stály, nepoškodia ho ani prudšie dažde či chemikálie používané na dezinfekciu vody v bazénoch. Ratanové sedacie súpravy či iný nábytok je možné umiestniť na terase či záhrade od jari až do jesene, a to bez vysokých nárokov na údržbu. Tento nábytok postačí len z času na čas vystriekať prúdom vody, čím z neho zmyjeme prach a prinavrátime mu pôvodný farebný odtieň.

Ratanová sedacia súprava

Ratanové sedacie súpravy a iný nábytok rôznych tvarov a variácií

Keďže ratan je veľmi tvárny materiál, nábytok vyrobený z neho prináša nespočetné množstvo tvarov a variácií. Od záhradných kresiel, ležadiel na opaľovanie, stoličiek, lavíc, stolov až po rozličné ratanové sedacie súpravy aj s atypickými krivkami. Ratanový nábytok je zväčša kombinovaný aj s inými materiálmi, napríklad sklom v prípade stolov či textíliami zvyšujúcimi pohodlnosť pri sedení alebo ležaní. Pri výbere ratanového nábytku je potrebné vedieť, z akého materiálu je vyrobená základná konštrukcia. Ideálne je, ak je ratan spojený s kovom, pretože táto kombinácia je zárukou veľmi dlhej životnosti.

Ak aj vy hľadáte zaujímavý ratanový nábytok, internetový obchod Najdom.sk – všetko pre dom a vašu záhradu prináša viaceré dizajnovo atraktívne ratanové sedacie súpravy, ktoré vás určite oslovia.