Sušiak na prádlo

Ak hľadáte kvalitný a moderný sušiak na prádlo a neviete si vybrať, tak ste na správnom mieste? Bez sušiaka na prádlo sa dnes nezaobíde žiadna domácnosť. Poradíme vám ako si správne vybrať sušiak do malého ale aj veľkého bytu. U nás nájdete moderné aj praktické sušiaky na akékoľvek oblečenie či prádlo pre malé aj veľké rodiny. Inšpirujte sa modernými trendmi v sušení prádla v kúpeľni či na balkóne.

Susiak na pradlo na vanu

Umiestnenie sušiaka na prádlo

Jednoznačne najzákladnejším bodom pred kúpou sušiaka na prádlo je ujasnenie si miesta, kde chceme bielizeň sušiť. Ak hľadáte sušiak na vonkajšie využitie, tak sa ponúkajú napríklad praktické otváracie varianty pripomínajúce obrátený dáždnik. Sušenie sa dá vyriešiť aj staršou cestou pomocou klasických šnúr. Avšak táto varianta nevyzerá nijako pôvabne a je tiež náročnejšia na údržbu.

Veľkosť sušiaku na prádlo

Pri výbere sušiaku sa musíme zamyslieť aj nad množstvom bielizne a početnosťou prania ako takého. Určite iné nároky na sušiak budú mať rodiny s deťmi a iné postarší pár. Ak perieme niekoľkokrát týždenne, tak je vhodné sa popozerať sa po kvalitnom sušiaku, ktorý nie je nijako náročný na rozkladanie a zároveň niečo vydrží. Nie je na škodu mať doma viac sušiakov pre prípad veľkého množstva bielizne, či už zvrškov z hromadnej rodinnej dovolenky alebo detského tábora. Prípadne prania rozmernejších kusov bytových doplnkov ako sú plachty, závesy, veľké uteráky, deky a ďalšie kusy textilu, ktoré zaberú väčšie množstvo miesta ako bežná konfekcia oblečenia.

Pre početnú rodinu sú skvelou variantou viacposchodové sušiaky, kde si môžete sami učiť koľko “poschodí” využijete. Vďaka tejto variabilite môžete bielizeň rozvešať až na šesť rôznych sušiakov, ktoré pojmú až tri várky bielizne.

Sušiak prádla do malej miestnosti

Otázka sušenie bielizne býva obvyklým problémom v malých bytoch. Ako vysušiť veľa bielizne, keď na sušiak nemáte dostatok miesta? Optimálnymi pomocníkmi sú v tomto prípade rôzne zabudované stropné systémy v kúpeľniach, ktoré sa v prípade nepoužívania dajú sklopiť a nijako nerušia vzhľad miestnosti. Bývajú umiestnené spravidla nad vaňou, kde počas dňa členom rodiny neprekážajú v pohybe. Na sušenie bielizne v malom byte však môžete využiť aj niekoľko menších sušiakov do kúpeľne. Veľmi šikovné sú aj špeciálne sušiaky na vaňu, na ktoré sa dajú zavesiť aj dlhšie kúsky oblečenia.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)