Rohová vaňa

Blahodarný účinok teplej kúpele na ľudské telo i psychiku zaznamenali naši predkovia už v období antiky. Teplá kúpeľ obohatená najrôznejšími druhmi bylín, vonných kvetov a éterických olejov však bola výsadným právom bohatých a urodzených. Rohové vane spozorovali svetlo sveta až s príchodom akrylátu, ktorý sa na slovenskom trhu objavil koncom 70. rokov minulého storočia. K výhodám akrylátu patrí schopnosť vytvarovať vaňu do rôznych atypických tvarov. Medzi ďalšie výhody patrí jednoduchá montáž, vysoká kvalita, lesklosť povrchu a veľmi ľahká údržba.

Rohova vana

Tieto vane najlepšie vyniknú vo väčších kúpeľniach, pretože si oproti klasickým vaniam vyžadujú viac priestoru. Na našom trhu môžete vyberať z pestrej ponuky rohových vaní. Vždy však majte na pamäti, že čím väčším priestorom bude vaňa disponovať, tým väčšia bude spotreba vody a zároveň aj spotreba elektrickej energie. K veľkým prednostiam rohových vaní patrí vysoká miera pohodlia a komfortu pre psychicky i fyzicky unavené telo.

Typy rohových vaní

Rohové vane sa vyrábajú v dvoch základných prevedeniach a to v modeli symetrickom a asymetrickom. Symetrické rohové vane disponujú tvarom pravouhlého oblého trojuholníka sa zhodne dlhými odvesnami. Tieto vane najlepšie vyniknú v priestranných kúpeľniach. Asymetrické rohové vane disponujúci rôzne dlhými odvesnami a sú vhodné predovšetkým do menších kúpeľní alebo pri rekonštrukcií kúpeľní.

Moderna rohova vana

Rohové vane sa vyrábajú v ľavom alebo pravom prevedení a modely sú spravidla vybavené plytkým sedadlom a priestrannou odkladacou plochou. Drahšie modely rohových vaní sú vybavené hydromasážnym systémom, ktorý funguje na princípe hydromasáže alebo airmasáže (perličkový systém). Rohové vane s hydromasážnym systémom fungujú na báze podvodných trysiek, ktoré silným tlakom masírujú určitú časť ľudského tela. Vane s perličkovým systémom premieňajú vodu v jemne perlivú kúpeľ, ktorá rovnomerne pôsobí na celé ľudské telo.

Luxusna moderna rohova vana
5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)