Prebaľovacie pulty, stoly a komody

Prebaľovací pult síce nutne nepotrebujete, ale každopádne vám môže uľahčiť život a navyše zvýšiť bezpečnosť bábätka. Ako si však vybrať dobrý a kvalitný prebaľovací pult pre vaše bábätko? Ak neviete podľa čoho si vybrať, tak ste na správnom mieste. My vám totiž poradíme ako si vybrať pult na prebaľovanie vášho dieťaťa.

Prebalovaci pult na postielku

Prebaľovacie pulty pre bábätká

Prebaľovací pult by mal mať výšku okolo 90 centimetrov, výška by ale mala predovšetkým vyhovovať mamičke, aby sa nemusela pri prebaľovaní príliš ohýbať. Prebaľovacie pulty sú často koncipované tak, že v čase, keď už neplnia svoju pôvodnú funkciu, tak môžu po menších úpravách slúžiť napríklad ako komoda, pracovný stolík alebo skrinka pod televízor.

Podložky na prebaľovacie pulty

Na prebaľovací pult sa väčšinou používajú prebaľovacie umývateľné podložky. K dostaniu sú aj prebaľovacie dosky, ktoré sa nasadzujú priamo na bočnice postieľky. To je výhodné hlavne vtedy keď riešite nedostatok priestoru. Týmto riešením ušetríte miesto na samostatný prebaľovací pult.

Úložný priestor pri prebaľovacom pulte

Nemali by ste zabudnúť ani na to, že v blízkosti prebaľovacieho pultu by ste mali mať po ruke plienky, detskú kozmetiku a oblečenie pre bábätko. Preto by sa v bezprostrednej blízkosti prebaľovacieho pultu mali nachádzať aj nejaké úložné priestory. Riešením je napríklad prebaľovací pult, ktorý zároveň slúži ako komoda. Dnes si dokonca môžete kúpiť aj prebaľovacie pulty, ktoré sa dajú pripevniť priamo na vaňu.

Vyberajte s rozumom

Pri kúpe prebľovacieho plutu si dobre premyslite kde budete bábätko kúpať, prebaľovať a podobne. Niektoré ženy obľubujú prebaľovacie pulty s vstavanou vaničkou. Toto riešenie je ale pomerne nepraktické. Pult sa totiž musí odklopiť, aby ste získali vaničku. Oveľa lepšie riešenie je mať pult na prebľovanie a vaničku oddelene.

Nezabúdajte ani na prebaľovaciu podložku, ktorú môžete veľmi dobre umiesniť napríklad v kúpeľni alebo na postieľke. Celkovo sú prebaľovacie pluty, stoly či komody obľúbené hlavné pre pohodlnosť. Mamičky sa proste nemusia nikam výrazne ohýbať a majú všetko po ruke. Ak teda máte v byte dostatok priestoru, tak si určite prebaľovací stôl objednajte.