Detská izba pre bábätko: Ako ju zariadiť?

Prírastok je na ceste a vy stále neviete, ako mu zariadiť izbu. Bude to chlapček alebo dievčatko? Vymaľujete izbu na modro alebo na ružovo? A ako by mala detská izba celkovo vyzerať? Všetko za vás vyriešia svetlé farby navodzujúce príjemnú atmosféru a pocit bezpečia mamičkám, ale aj bábätkám. Novorodenec síce najskôr farby veľmi nevníma, pretože je pre neho všetko nové, zaujímavé a zložité. Neskôr mu ale určite urobí radosť malý motýlik na stene, kvietok alebo zvieratko. Naučí sa poznávať tvary a farby a jeho izba mu poslúži zároveň aj ako miesto na spoznávanie nových vecí.

Detská izba s postieľkou

Veľkosť detskej izby

Problém väčšinou nastáva s veľkosťou izby. Ktorú miestnosť venovať detskej izbe? Pre malé bábätko väčšinou postačí aj menšia izbička, s vekom dieťa môžete presťahovať aj do väčšej izby. Veľkosť izby sa dá opticky zväčšiť farbou steny, ale aj rozostavením nábytku. Steny pre bábätko by ale mali byť pekne farebné, napríklad žlté, ružové alebo jemne fialové. Nie je na škodu nalepiť alebo zavesiť na stenu nejaké pekné obrázky, či nálepky, alebo na stene dokonca niečo namaľovať. Dieťatko potom bude v krásnej izbičke plnej farieb.

Detský nábytok pre bábätká

Medzi nevyhnutný nábytok v detskej izbe pre bábätko patrí postieľka a prebaľovací pult, ďalej môžete zaobstarať aj nejakú menšiu skrinku na hygienické potreby pre bábätko a na plienky, ktoré sa dajú kúpiť aj ako súčasť prebaľovacieho stola, aby ste nemuseli nikam chodiť po veci. Čo sa týka farby nábytku, mal by byť opäť svetlejší – biely alebo svetlo hnedý. Veľmi tmavý nábytok nie je veľmi vhodný.

Rastúca detská postieľka

Čo sa týka dekorácií – aj na skrinke môže byť nejaký ten chrobáčik, vtáčik či zvieratko, ale pozor, aby to nakoniec v izbičke nevyzeralo ako v zoologickej záhrade.

Postieľky pre bábätká

Na trhu sa objavujú rôzne druhy postieľok od plastových, cez drevené, dokonca existujú aj železné. Väčšinou sa ale stretávame s drevenými variantami. Potom už stačí kúpiť len nejaké pekné obliečky. Na rám postieľky ešte môžete pripevniť kolotoč so zvieratkami či inými veselými vecami. Určité kolotoče dokonca hrajú príjemnú uspávací melódiu, na ktorú však niektoré deti reagujú negatívne. Určite ale nič nepokazíte tichým kolotočom s poletujúcimi zvieratkami.

Pekne vybavená miestnosť bude pôsobiť príjemne nielen na dieťa, ale určite aj na vás.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)