Navrhnite si detskú izbu

Miestnosť, do ktorej si každý rodič nenechá hovoriť. Vysoké nároky sa kladú na rozmery priestoru, podľa ktorého sa vyberá varianta  detskej izby, ale aj na špecifické funkcie. Ideálny detský nábytok, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám sa hľadá ťažšie do paneláku ako do väčšieho rodinného domčeku. Jednou z možností je síce výroba na zákazku, avšak tá si žiada viac ako solídnu finančnú podporu z vašej strany.

Detska izba

Návrhy detských izieb a použité materiály

Dominantným materiálom je v dobe plastov drevo. Väčšina zákazníkov totiž nemieni v detskej izbe experimentovať a ak sú len z malej časti konzervatívny, tak sa to prejaví práve v detskej izbe. Preto nájdete vo väčšine ponúk na prvých pozíciach koncepty z dreva alebo z jeho lacnejších náhrad. Drevo je veľmi špecifický materiál a aby mohol slúžiť dokonale, tak musí byť kvalitne spracovaný, čo so sebou prináša vyššiu cenu. Jedná sa najmä o povrchovú ochranu proti mechanickému poškodeniu, na ktoré sú deti špecialisti ale aj o ochranu proti vlhkosti.

Farebna detska izba

Návrhy detských izieb a prevedenia

V detskej izbe väčšinou nie je priestor na experimenty a keď je, tak len v detailoch, ktoré musia byť podmienené veľkou kreativitou dizajnéra. Môžete síce zapojiť fantáziu v jednotlivých dieloch a zaujímavo ich zladiť, lenže to si bežný zákazník nedovolí. Kúpiť zaujímavú posteľ, špeciálny stôl, štýlovú skrinku atď je dnes pomerne drahé. Niektoré súčasné koncepcie síce vyzerajú veľmi elegantne, môžu pôsobiť aj luxusne a byť v menej tradičných farbách, ale musíme si priznať, že sa veľmi nepredávajú. Priemerný zákazník, ktorý vyberá celý návrh detskej izby volí hlavne podľa maximálnej praktickosti a hľadá akúsi detskú atmosféru.

Dievcenska detska izba

Ak chcete pre svojho potomka zaujímavý dizajnový priestor, tak budete musieť buď veľmi dlho hľadať a pripraviť si plnú peňaženku alebo sa uspokojiť len so zmenami v detailoch. Zažité prevedenie sa tu narúša len málokedy a fanúšik netradičných a progresívnych modelov si v katalógoch pravdepodobne nenájde nič čo by ho potešilo.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)