Kancelárske kreslá na zdravé sedenie

Sedením dnes trávime oveľa viac času ako naši predkovia. Veľa ľudí väčšinu dňa presedí v kanceláriách pri počítačoch a po práci zase doma pri televízii. Tento zlý životný štýl a nedostatok pohybu môže mať na naše telo naozaj bolestivý účinok. A práve preto by ste mali výberu sedacieho nábytku, v tomto prípade kancelárskeho kresla venovať dostatok času. Výber kvalitného kresla vám totiž pomôže k zdravšiemu životnému štýlu a hlavne obmedzí bolesti chrbtice.

Zdravotné kancelárske kreslá

Pred výberom kancelárskeho kresla si najskôr ujasnite to, či chcete ergonomické alebo dizajnové kreslo. V prípade ak sedíte na kancelárskom viac ako 5 hodín denne, tak výberu venujte viac pozornosti, vaša chrbtica sa tomu poteší.

Upraviteľná výška sedáku

Poloha sedáku by sa mala dať zvyšovať a znižovať, aby ste si ju mohli nastaviť pre svoju telesnú výšku. Výhodou je možnosť posunu sedáku vpred a vzad. Niektoré kancelárske kreslá dokonca ponúkajú aj nastavenie sklonu sedáku.

Kancelárske stoličky

Opierky pod ruky

Područky poskytujú rukám opoeru pri rôznych aktivitách, keď sú ruky v pravom uhle. Uľavujú nielen svalom laktí, ale aj svalom na ramenách a krku. Mali by byť mäkké, aby sta na rukách nemali otlaky od ich používania.

Nastaviteľná opierka chrbta

Chrbtoáv opierka je tiež veľmi dôležitá, lebo chrbát je pri sedeni dosť namáhaný. Poskytuje oporu predovšetkým v bedrovej oblasti. Mala by byť výškovo nastaviteľná a mať možnosť pohybu vpred a vzad – umožňovať aktívne sedenie. Výhoodou je možnosť aretácie vpred – vzad a nastaviteľná tuhosť.

Opierka hlavy

Pri bežnom sedení sa nevyužíva, ale pri aktívnom sedení – v záklone poskytuje oporu krčnej chrbtici a pomáha so zaťažením hlavy.

Ergonomická stolička

Kolieska a otáčací mechanizmus

Vďaka kolieskam môžete meniť polohu na pracovisku. Mali by sa dať ľahko otáčiť a ich tvar a veľkosť by sa mali líšiť podľa povrchu, na ktorý sú určené.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)