Drevený nábytok do kúpeľne

Drevený nábytok si všeobecne získal u ľudí obľubu tým, že je príjemný na dotyk, má krásnu štruktúru, je zdravotne nezávadný a dokáže v interiéri vykúzliť príjemnú domácu atmosféru. V dnešnej dobe je na trhu veľké množstvo materiálov určených pre konečnú povrchovú úpravu, ktorá drevený nábytok dostatočne ochráni pred vodou.

Dreveny kupelnovy nabytok

Moderný drevený kúpeľňový nábytok vyrobený z kvalitného dreva je štýlový, odolný proti plesniam aj vlhku a môže vám tak spoľahlivo slúžiť pomerne dlhú dobu. Od kúpeľňového nábytku všeobecne očakávame predovšetkým to, že bude praktický a poskytne nám dostatok odkladacieho a úložného priestoru v podobe skriniek a poličiek. Tie spoločne so zrkadlami vytvoria funkčnú kúpeľňovú zostavu a dodajú kúpeľni nevtieravý dizajn. Kúpeľňa sa tak stane miestnosťou určenou nielen k hygiene tela, ale aj k odpočinku a relaxu po dlhom pracovnom dni.

Drevený nábytok vs. voda

Kúpeľňa je však miestnosťou, v ktorej panuje oproti ostatným miestnostiam v byte či dome úplne odlišná klímu. Je v nej takmer neustále vlhko, a preto je veľmi náchylná k vzniku plesní. To spôsobuje hlavne nedostatočné odvetrávanie. Najmä v panelákových bytoch je kúpeľňa len malým uzavretým priestorom, ktorý je väčšinou vybavený filtrami s nevyhovujúcou účinnosťou. Pokiaľ si vyberiete drevený kúpeľňový nábytok z kvalitného materiálu, tak sa nemusíte báť, že by ho voda nejakým spôsobom ohrozila. Nábytok, ktorý je špeciálne určený pre kúpeľne je totiž vybavený špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá chráni drevo pred vodou.

Aké drevo sa hodí do kúpeľne?

Najvhodnejším a tiež najviac obľúbeným drevom pre výrobu kúpeľňového nábytku je drevo ako buk, dub alebo lipa. Do kúpeľne sa však dá použiť takmer akékoľvek drevo, keďže v konečnom dôsledku je aj tak natreté špeciálnym lakom proti vode a plesniam. Pomerne odolné a tiež veľmi moderné sú rôzne exotické dreviny (teak, mahagón), ktoré sú vďaka svojmu pôvodu často samy o sebe odolné proti vlhkosti a vode. Cudzokrajné dreviny sú však oveľa drahšie, než tie slovenské.

Lacné imitácie dreveného nábytku

Niektorí menej nároční spotrebitelia, ktorí nepotrebujú nábytok z pravého dreva sa môžu zamerať na lacnejšie náhrady a imitácie dreva. Existuje napr. materiál, ktorý dokáže drevo plne nahradiť. Ide o drevovláknitú dosku zvanú MDF (Medium Density Fibreboads), teda “stredne zahustená drevovláknitá doska”. Tento materiál sa vyrába bez použitia lepidiel, má veľmi kompaktnú štruktúru a je tak značne odolný proti vode. Okrem iného sa tiež veľmi dobre tvarovo opracováva.

Drevený nábytok v kúpeľni vyzerá naozaj skvele a môžeme vám ho len a len odporučiť. Ak máte peniaze navyše a chcete si urobiť nádhernú kúpeľňu, tak sa vám to určite podarí pomocou použitia kvalitného dreveného nábytku.