Drevené detské postieľky pre bábätká

Výber postieľky pre novorodenca netreba podceňovať, pretože postieľka slúži pre bábätká ako útočisko, v ktorom strávia väčšinu dňa. Postieľka je teda hlavne o komforte a pohodlí bábätka, a preto by ste mali aj výberu matraca venovať dostatok pozornosti. Na trhu dnes existuje mnoho detských postieľok, ktoré zaujmú tvarom, ale aj materiálom. Najobľúbenejšie detské postieľky sa však stále vyrábajú z dreva. Na výber dnes máme klasické drevené postieľky, prútené košíky, kolísky, závesné postieľky a podobne.

Biela moderna postielka

Postieľku vyberajte dôkladne a precízne

Štandardným typom detských postieľok sú postieľky s odnímateľnými priečkami, ktorých rozmiestnenie sa riadi podľa európskych smerníc. Vyberajte teda postieľku, kde sú priečky od seba vzdialené v rozmedzí 4,5 – 7 cm. To sú miery, ktoré nedovolia prípadné vkĺznutie hlavičky medzi priečky. Pri výbere si dobre prezrite použitý materiál a hlavne ošetrenie dreva. To by malo byť upravené prírodnými materiálmi bez použitia toxických farieb a lakov, pretože deti veľmi rád postieľku okusujú.

Dôraz venujte aj hladkosti dreva a kvalite opracovania. Povrch by mal byť hladký a bez najmenších záderov, praskliniek či najrôznejších triesok. Pri výbere postieľky z online obchodu sa povrchové vlastnosti veľmi ťažko odhaľujú a v tomto prípade vám odporúčame kontaktovať predajcu a nechať si postieľku skontrolovať.

Štandardným vybavením detskej postieľky by mala byť aj nastaviteľná výška matraca, spravidla sa jedná o tri možnosti polohy. Predné bočnice postieľky môžu byť sťahovateľné, ale aj nesťahovateľné. Výber záleží na individuálnych potrebách každej mamičky.

Postieľky s úložným priestorom

Drevené postieľky môžu byť vybavené aj úložným priestorom, ktorý sa nachádza pod postieľkou, najčastejšie v podobe výsuvnej zásuvky. Úložný priestor môžete využiť nielen na náhradné obliečky do postieľky, ale aj na rôzne doplnky a potreby pre bábätko. Aj keď priestor pod postieľkou nie je príliš vysoký, tak často dokáže uschovať pomerne veľa vecí, ktoré by zaberali miesto v skrini.

4/5 - (2 votes)
4/5 - (2 votes)