Detská izba pre najmenšie deti

Po narodení dieťaťa nastáva mnoho príjemných starostí a jednou z nich je aj vybavenie detskej izby. Je rozdiel keď vybavujete detskú izbu pre batoľatá, kojencov alebo väčšie deti. Pre tie najmenšie deti postačuje skromný nábytok a preto v detskej izbe postačí aj postieľka, polica a prebaľovací pult. Nad postieľku môžete umiestniť rôzne hračky, s ktorými sa dieťa bude neskôr v postieľke hrať. Nad postieľku však môžete dať aj baldachýn.

Lacná detská izba s postieľkou

Detské postieľky

Detské postieľky podľa aktuálnych trendov majú obvykle rozmery 140 x 70 cm. Detská postieľka je obvykle umiestnená na kolieskach, aby sa dala jednoducho presúvať. Pri výbere by ste mali dbať na správny antialergický matrac, ten je pre malé deti veľmi dôležitý. A samozrejme nesmiete zabudnúť na to, aby sa dal aj dobre prať. Na trhu sa dnes nachádzajú aj rôzne variabilné detské postieľky, ktoré môžete rozložiť a postaviť z nich detský stôl alebo rebriny na zavesenie šiat.

Moderna detska postielka

Kolíska alebo hojdačka

Kolíska patrí medzi rokmi osvedčenú metódu na ukľudnenie plačúcich detí, jej funkciu však v dnešnej modernej dobre preberá hojdačka, ktorá spĺňa podobný účel o dokonca ho spĺňa o niečo lepšie. Veľmi dôležitou výbavou v detskej izbe je aj nejaké kreslo pre mamičky, ktoré hojdajú svoje deti.

Detska izba

Akú podlahu vybrať?

Veľmi dôležitým kritériom pri výbere podlahy pre deti je samozrejme dobrá umývateľnosť, tým však nechceme z detskej izby vylúčiť koberec. Malý koberček patrí určite k plusom v detskej izbe, pretože dieťaťu poskytuje väčšiu pohodu na hranie. Malé deti milujú rôzne veselé farby a práve koberec takéto farby často poskytuje. Izba by však mala byť predovšetkým príjemná a útulná.

Osvetlenie a bezpečnosť

Svetlá by mali byť umiestnené hore a deti by k nim v žiadnom prípade nemali mať prístup, to isté platí aj o zásuvkách, ktoré by ste pred deťmi mali chrániť rôznymi plastovými krytmi.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)