Detské postele

Spánok je dôležitou súčasťou nášho života a trávime ním denne približne šesť až desať hodín, a preto je dôležité klásť dôraz na jeho kvalitu. U detí je vhodná posteľ obzvlášť dôležitá a to nielen kvôli riadnemu odpočinku, ale aj pre správny vývoj chrbtice. Ak vaše dieťa už dospelo do veku, keď mu malá postieľka nestačí, tak je na čase kúpiť novú posteľ. Ako však vybrať správnu detskú posteľ, ktorá bude pohodlná a zároveň praktická? Na našej stránke nájdete tipy, ktorými sa riadiť pri výbere postele pre vaše dieťa.

Detská posteľ

Poschodové detské postele

Všeobecne sa rozlišujeme niekoľko druhov postelí. Prvým typom sú poschodové postele. Tie predstavujú v dnešnej dobe veľmi moderné riešenie. Nielenže šetria miesto, ale taktiež pôsobia moderne. Zabudnite na klasicke poschodové postele, dnes sú na trhu naozaj zaujímavé kúsky. Zaujímavá varianta takejto postele je napríklad poschodová posteľ, kde je priestor pre spánok umiestnený hore, a dole je napríklad stôl, ktorý slúži pre písanie domácich úloh či kreslenie. Zároveň sa dá posteľ kombinovať s rôznym úložným priesotorom na hračky, či oblečnie a ďalšie dôležité veci. Vaše dieťa tak bude mať všetko neustále po ruke.

Detské postele s úložným priestorom

V dnešnej dobe sú moderné aj postele s úložným priestorom. Je pravda, že tento typ ocenia predovšetkým praktickí ľudia, ktorí majú radi svoje veci neustále po ruke a to je najmä u detí naozaj veľmi potrebné. Postele s úložným priestorom sú veľmi moderné a esteticky riešené. Najlepšie a najbezpečnejšie sú tie s oceľovou konštrukciou, ktorá zaručí vášmu dieťaťu maximálnu stabilitu a bezpečie.

Ukladanie je možné riešiť niekoľkými spôsobmi. Medzi najobľúbenejšie patria klasické postele so zasúvacím úložným priestorom. Ďalšou formou sú vyklápacie postele, alebo valendy. Vďaka nim získate vítané miesto napríklad na periny, vankúše, oblečenie či hračky. Všetko je riešené veľmi prakticky a s ohľadom na úsporu miesta.

Sklopné detské postele na šetrenie miesta

Pre malé izby sú veľmi žiadané tzv. sklopné, či sklápacie detské postele, ktoré vlastne po sklopení vyzerajú ako skriňa. Keď si chcete poležať, tak jednoducho posteľ otvoríte a sklopíte. Je to veľmi elegantné riešenie, ktoré šetrí priestorom.

Všetky tri varianty postelí sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené a moderné. Záleží teda predovšetkým na vašom štýle a želaní vášho dieťaťa akú posteľ vlastne do izby chce. Ak to vaše finančné možnosti dovolia, tak nezabúdajte na to, že dieťa by pri výbere postele malo mať posledné slovo.

4.3/5 - (3 votes)
4.3/5 - (3 votes)