Barový pult v kuchyni

Súčasťou moderných kuchynských liniek sa v poslednej dobe stáva barový pult, ktorý rozširuje možnosti využitia priestoru a spôsobu života. Barový pult vám v kuchyni môže slúžiť na servírovanie nealkoholických a alkoholických nápojov, ale aj na konzumáciu pripravovaných pokrmov a zároveň k stretávaniu členov rodiny. V neposlednom rade tiež slúži barový pult v kuchyni ako ďalšie miesto pre trávenie času s vašimi priateľmi.

Moderný barový pult

Vďaka barovému pultu môžete veľmi jednoducho oddeliť od seba dva interiéry. Väčšinou sa jedná práve o kuchyňu a obývaciu izbu. Umiestnením barového pultu do priestoru medzi tieto dve miestnosti docielite optické oddelenie, ale zároveň zachováte vzdušnosť a prepojenosť oboch miestností. Najčastejšie sa môžete stretnúť s umiestnením pultu, ktorý priamo nadväzuje na kuchynskú linku. Barový pult by v sebe mal spojiť dizajn samotnej kuchyne a zároveň obývačky. Ak teda máte v obývacej izbe modernú minimalistickú koženú sedaciu súpravu, tak je vhodné zvoliť barové stoličky v podobnom duchu (materiál stoličiek, farba prípadne základné rysy stoličiek).

Barový pult

Pracovnú dosku kuchynskej linky nemusíte nijako podriaďovať budúcemu umiestneniu pultu. Barová doska je umiestnená vždy vyššie (100 až 120 cm od zeme) oproti kuchynskej doske. Po dizajnovej stránke je samozrejme na každom z vás aký tvar si vyberiete. Základom je obdĺžnikový tvar pultu. Niekedy sa môžete stretnúť s oválnymi tvarmi poprípade pult nadväzuje priamo na stredový kuchynský ostrovček a v tomto prípade môže plniť aj funkciu stola pre každodenné stolovanie.

Barová doska môže byť vyhotovená z MDF dosky s povrchovou úpravou, z masívu, z keramických kachličiek alebo napr. z mramoru. Vždy by však mala korešpondovať s kuchynskou pracovnou doskou. Nikdy by nemali byť dosky úplne odlišné.

Často sa môžete stretnúť s umiestnením stĺpika v barovom pulte. Ten potom môže slúžiť pre umiestnenie drôteného programu a tým vznikne mnoho ďalšieho odkladacieho priestoru.

Barové stoličky

Barové stoličky by mali spĺňať niekoľko základných predpokladov. Pretože sa jedná o sedací nábytok, tak by sa vždy mal klásť dôraz na kvalitný sedák a opierku barovej stoličky. Všeobecne sa dá povedať, že sedadlo stoličky by mal byť vo výške 60 až 80 cm nad zemou. Záleží na druhu barovej stoličky, niektoré umožňujú túto výšku plynule meniť a nastavovať. Iné majú výšku pevne danú. Pri barovom pulte by malo byť vždy viac stoličiek. Minimálny počet sú dve, avšak oveľa lepší je nepárny počet. Najčastejšie sa umiestňujú tri barové stoličky. Samozrejme záleží na veľkosti a dĺžke barového pultu a veľkosti kuchyne.

Bambusové žalúzie: Prírodný dotyk pre vašu kuchyňu

Keď hovoríme o dokončovaní interiéru kuchyne, výber správnych žalúzií je často prehliadaným aspektom, ktorý však môže celkový dizajn kuchyne podstatne ovplyvniť. Bambusové žalúzie predstavujú moderný a ekologický spôsob, ako pridať do vášho priestoru prírodný prvok. Nielenže poskytujú dostatočné súkromie a regulujú množstvo prichádzajúceho svetla, ale tiež pôsobia teplým a prirodzeným vzhľadom. Tento prírodný materiál sa dokonale hodí do moderných kuchyní, kde môže vytvárať kontrast s lesklými povrchmi a minimalizmom. Bambusové žalúzie tak ponúkajú spojenie funkčnosti a estetiky, ktoré obohatí váš kuchynský priestor.

Čitateľský tip pre vás: Článok o bambusových žalúziách ak efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)