Barové stoličky

Tento typ sedacieho nábytku už dávno nie je iba výsadou barov a reštaurácií. Počas posledných rokov preniká trend barových stoličiek aj do domácich interiérov. Zvlášť v bytoch, kde je obývačka prepojená s kuchyňou jedálenským priestorom môžeme pridať najrôznejšie pultíky a servírovacie stolíky. A vzhľadom k ich neštandardnej výške k nim potrebujeme aj vyššie stoličky, najlepšie barové stoličky.

Barove stolicky - plastove

Klasické barové stoličky

V obchodoch s nábytkom nájdeme nespočetné množstvo farieb v mnohých materiáloch, tvaroch i farebných variáciách. Tou najklasickejšou však stále zostáva barová stolička z ohýbanej bukovej guľatiny. Je to stará slovenská klasika, ktorá nikdy nesklame a vzhľadom k možnému výberu z niekoľkých odtieňov moridiel alebo pastelových farieb sa hodí do každého interiéru. Do moderných kuchýň a jedální s množstvom nerezu a lesklých nábytkových plôch však budú lepšie zapadať kovové alebo plastové barové stoličky. Napríklad jednoduché línie oceľovej trúbky s koženým alebo textilným čalúnením na kruhovom sedáku vkusne doplnia každý interiér.

Plastové barové stoličky

Pre vyzdvihnutie farieb v interiéri je lepšie zvoliť plastové barové sedačky s nastaviteľnou výškou sedu a metalickým nástrekom v niekoľkých pestrých výrazných odtieňoch. Ak však vysoký pultík v kuchyni plní iba rýchloobčerstvovaciu funkciu, tzv. raňajkovú, tak sa k pultu hodia najlepšie barové stoličky so sedákom z priehľadného tvarovaného polykarbonátu. Ich podnož opäť tvorí iba jednoduchá oceľová konštrukcia, takže vzhľad celého interiéru nijako výrazne nezaťažuje, a pritom je pohodlná a dokonale plní svoj ​​účel.

Dizajnérske barové stoličky na mieru

Existujú však aj interiérové ​​extrémy, kedy v prijímacích halách či špeciálnych hostinských izbách nachádzame barový stolík so stoličkou, ktorej podstavec imituje nohy atraktívnej modelky a sedák je vyrobený z veľmi kvalitnej kože. Inú sedačku môže podopierať šľachovitý fakír v turbane alebo svalnatý silák. Tieto originálne prvky sú ručne vyrezávané z kvalitného masívneho materiálu a vyrábajú sa individuálne na mieru. Dizajnéri skrátka svoju fantáziu často púšťajú veľmi ďaleko.